i3 12100F RX 6600 XT sistem nasıldır?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bakabilirsiniz oyunlara göre değişiyor ve 250TL daha ucuz.

Kendimi yanlış belirttim 5500'ü aşmış 5600'ü zorluyor demek istemiştim ama.

12100F yerine hangi işlemciyi seçmeliyim R5 500 mü 5600 mü?

Konudan anladığım kadarıyla elinizde 6600 XT var ve geri kalan bileşenleri alıyorsunuz. 21.000 TL bütçe ile bu bileşenler pahalı olmuş. Şu şekilde daha mantıklı, 22.280 TL ediyor:

Mümkünse İtopya'dan olsun hepsi çünkü kendim topladım ve ekran kartsız birleştirmlerini rica edeceğim tabii mümkünse.

Mümkünse İtopya'dan olsun hepsi çünkü kendim topladım ve ekran kartsız birleştirmelerini rica edeceğim, tabii mümkünse.
Hocam daha düşük donanımlar alırsınız o şekilde. Önerdiğim şekilde alın, kendiniz yapamıyorsanız bir bilgisayarcıda toplatırsınız en azından. İtopya'da fiyatlar aşırı kazık... i3 12100F'e bile 3.400 TL yazmışlar. Bence hiç gereği yok hocam, sırf İtopya'dan alacağım diye kat kat kötü bileşenler alacaksınız.

Yine de alacağım diyorsanız İtopya'dan önereyim...

Hocam daha düşük donanımlar alırsınız o şekilde. Önerdiğim şekilde alın, kendiniz yapamıyorsanız bir bilgisayarcıda toplatırsınız en azından. İtopya'da fiyatlar aşırı kazık... i3 12100F'e bile 3.400 TL yazmışlar. Bence hiç gereği yok hocam, sırf İtopya'dan alacağım diye kat kat kötü bileşenler alacaksınız.

Yine de alacağım diyorsanız İtopya'dan önereyim...

Aslında ekran kartını takabiliyorum belki video izleyerek kendim parçaları birleştirebilirim.
RX 6600 XT ekran kartına ısınmayan bir işlemci ve hava akışı iyi bir kasa ile diğer parçaları önerebilir misiniz?
Monitör olarak

Gigabyte 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC)​

Bunu istiyorum.

Elimde MSI RX 6600XT Gaming X mevcut bu ekran kartına aşağıdaki sistemi dizdim fiyat ve uyumluluk açısından bir problem var mı?
i3 i3 12100F.
ASUS Prime H610M k 3200MHz.
Corsair Vengeance 2x8GB plx RAM 3200MHz.
MSI MAG Forge M100R.
MSI MPG A650bn 650 watt PSU.
WD 500GB SN570 GEN3x4 M.2 SSD.
WD t TB HDD.
Gigabyte 23.8 G24F-2 165Hz (180 OC ) 1ms SS IPS monitör.
Toplam fiyat:21.821, 58 try.
O paraya 4060 sistem+ Monitör çekersin.

O paraya 4060 sistem+ monitör çekersin.

Ekran kartım var diğer parçaları arıyorum.

Konudan anladığım kadarıyla elinizde 6600 XT var ve geri kalan bileşenleri alıyorsunuz. 21.000 TL bütçe ile bu bileşenler pahalı olmuş. Şu şekilde daha mantıklı, 22.280 TL ediyor:

Attığınız RAM çok yüksek MHz'li değil mi ve tek kanal 16 GB.

Son düzenleme:
RX 6600 XT ekran kartına ısınmayan bir işlemci ve hava akışı iyi bir kasa ile diğer parçaları önerebilir misiniz?
Ben hâlâ ilk önerdiğim sistemi almanızı tavsiye ederim ama yok mağazadan alacağım diyorsanız buyurun...

₺17.400 ediyor burası, üstüne de monitörü ekle.

SSD'yi bunu alabilirsen daha iyi olur:

Attığınız RAM çok yüksek MHz'li değil mi ve tek kanal 16 GB.
DDR5 hocam bu, yeni nesil. MHz'ler çok daha yüksek. DDR5'te tek kanal olması DDR4 kadar etkilemiyor.

Son attığınız sistem de HDD yok ama sıkıntı değil ve toplamda 23.344, 64 tuttu.
Peki 550 watt PSU yeterli mi?
2 sistemden hangisini tercih etmeliyim?

Ben hâlâ ilk önerdiğim sistemi almanızı tavsiye ederim ama yok mağazadan alacağım diyorsanız buyurun...

DDR5 hocam bu, yeni nesil. MHz'ler çok daha yüksek. DDR5'te tek kanal olması DDR4 kadar etkilemiyor.

550watt PSU yetecek mi acaba? Eğer yeterse ilk attığınız sistemi alacağım.

Sizin önerinizle parçaları şöyle almaya karar verdim.
AMD Ryzen 5 7500F
Gigabyte A620M h 6400MHz
Kingston Fury Beast EXPO 16 GB 5600MHz CL36 RAM.
Kinston 1TB Fury Renegade heatsink GEN4x4 NVMe SSD (7300 MB okuma/6000mb yazma)
DeepCool 555W 80 Bronze PK550D PSU.
BitFenix Nova mesh SE tg PC kasası.
Gigabyte 23.8 G24F-2 165 Hz SS IPS monitör.
Toplam da 23.804 TL tuttu.

Son düzenleme:
Peki 550 watt PSU yeterli mi?
Yeterli hocam. İlk attığım sistem ile İtopya'dan attığım sistem arasında büyük fark yok, sadece daha pahalıya gelir size İtopya'dan alırsanız hocam. Karar sizin.

HDD almayın, günümüz için çok yavaş diskler. Oyunlarda sıkıntı yaşatabilir size.

Yeni konular

Geri
Yukarı