i3-12100F RX6600 sistem alınır mı?

Soner12312

Hectopat
Merhaba, 2 sistem arasında kaldım. Öneriniz nedir? i3 12100F 4 çekirdekli olması biraz kafamı karıştırıyor. Önemli midir?

14 bin TL civarı başka sistem önerisi varsa gönderebilir misiniz?

i3 12100F ile şuan oynayamayacağınız oyun yok. Bütçe artarsa:

F/P olarak attıklarınız daha iyi ancak bunu alarak RTX, DLSS, +4 GB VRAM, oyundan oyuna değişse de daha iyi performans gibi nimetlerden yararlanabilirsiniz. Kartlar zaten kafa kafaya. Hem yazılımsal olarak sizin de kafanız rahat olur. Her ne kadar AMD sorunların çoğunu çözmüş olsa da.

Güncelleme: Hocam bunu buldum, düşünmeden alın.

Son düzenleme:
Merhaba, 2 sistem arasında kaldım. Öneriniz nedir? i3 12100F 4 çekirdekli olması biraz kafamı karıştırıyor. Önemli midir?

14 bin TL civarı başka sistem önerisi varsa gönderebilir misiniz?

Bunu alın, RTX 3060 ile eşit bir kart RX 6600. NVIDIA'ya ekstra para vermeye gerek yok. Ayrıca 4 çekirdek işlemci olmasını takmayın, I3-12100F çok güçlü bir işlemcidir (Ryzen 5 5500'den güçlü) ayrıca yenidir. (PCI 4.0, LGA 1700 ile hem İntel 12.nesil hem de İntel 13.nesile yükseltebilme imkanı.)

Ryzen 5 5500 hem eski nesil hem de PCI 3.0, alınmaz.

Attığım sistemle şu an güncel ve güçlü sistem isteyen oyunların hepsini FSR ile 60 FPS ultra ayarlarda oynarsınız. FSR, AMD'nin DLSS gibi çalışan teknolojisi ve DLSS ile aralarında çok az performans farkı var. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz attığım sistemi.

i3 12100F ile şuan oynayamayacağınız oyun yok. Bütçe artarsa:

F/P olarak attıklarınız daha iyi ancak bunu alarak RTX, DLSS, +4 GB VRAM, oyundan oyuna değişse de daha iyi performans gibi nimetlerden yararlanabilirsiniz. Kartlar zaten kafa kafaya. Hem yazılımsal olarak sizin de kafanız rahat olur. Her ne kadar AMD sorunların çoğunu çözmüş olsa da.

Güncelleme: Hocam bunu buldum, düşünmeden alın.

Hocam atmış olduğunuz RTX 3060 ile aynı rakamda bu sistemde. RX 6700XT çok iyi bir kart ama sonuçda AMD. Bilemiyorum tam 1 haftadır sistem seçemedim. Kafa cok karısık :)

Hocam atmış olduğunuz RTX 3060 ile aynı rakamda bu sistemde. RX 6700XT çok iyi bir kart ama sonuçda AMD. Bilemiyorum tam 1 haftadır sistem seçemedim. Kafa cok karısık :)

Hocam fiyatına göre RX 6700XT çok daha iyi. Yazılımsal sorunlar neredeyse bitti diyeyim. Sıkıntı yaşamazsınız çok büyük ihtimalle. Düşünmeden RX 6700XT olan.

4.000 TL küçük bir farkmış gibi yazmayın. Ayrıca RX 6800, RTX 3080 ile eşit bir kart. Performans farkı 1.5-2 kattan fazla olacaktır.

Bunu alın, RTX 3060 ile eşit bir kart RX 6600. NVIDIA'ya ekstra para vermeye gerek yok. Ayrıca 4 çekirdek işlemci olmasını takmayın, I3-12100F çok güçlü bir işlemcidir (Ryzen 5 5500'den güçlü) ayrıca yenidir. (PCI 4.0, LGA 1700 ile hem İntel 12.nesil hem de İntel 13.nesile yükseltebilme imkanı.)

Ryzen 5 5500 hem eski nesil hem de PCI 3.0, alınmaz.

Attığım sistemle şu an güncel ve güçlü sistem isteyen oyunların hepsini FSR ile 60 FPS ultra ayarlarda oynarsınız. FSR, AMD'nin DLSS gibi çalışan teknolojisi ve DLSS ile aralarında çok az performans farkı var. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz attığım sistemi.
Benim yazdığıma bakabilirsiniz, gayet iyi. Bütçenizi aşmıyor.

4.000 TL küçük bir farkmış gibi yazmayın. Ayrıca RX 6800, RTX 3080 ile eşit bir kart. Performans farkı 1.5-2 kattan fazla olacaktır.

Teşekkür ederim. Sanırım 10 günün sonunda artık buna karar veriyorum gibi. Monitör öneriniz var mi?

Bu nasıldır?

Hocam bir de, USB Adaptör WiFi mi yoksa Wifi Anakart seçimi mi yapmalıyım. WiFİ ana kartlarda pahalı gibi biraz.

Teşekkür ederim. Sanırım 10 günün sonunda artık buna karar veriyorum gibi. Monitör öneriniz var mi?

Bu nasıldır?
Bütçenizi aşan şeyleri atıp duruyorlar sanki 2.000 TL, 4.000 TL az bir farkmış gibi. Boşverin onları.

O monitörde iyidir ancak IPS monitör istiyorsanız bu da var. İkisi de üzmez tabii. IPS monitörlerin görüntüsü daha iyi ancak öyle büyük bir fark yok, genel sadece yani almasanız da olur. VA'nın görüntüsü de iyi, TN panel olmadığı sürece pek farketmiyor monitör görüntüleri. Bütçenizi nasıl kullanmak istiyorsanız ona göre karar verin.

Hocam bir de, USB Adaptör WiFi mi yoksa Wifi Anakart seçimi mi yapmalıyım. WiFİ ana kartlarda pahalı gibi biraz.
Evet, Wi-Fi'li anakartlar gerçekten pahalı. Ya kablo ile modemden bağlarsınız ya da dediğiniz gibi Wi-Fi adaptör alırsınız internet için.

Son düzenleme:

Bütçenizi aşan şeyleri atıp duruyorlar sanki 2.000 TL, 4.000 TL azmış gibi. Boşverin onları.

Boşverin onları derken? Haha. Aynı fiyata RX 6700 XT bulmuşum daha ne acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı