Çözüldü i3 12100F sistem Fortnite'da düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Gapirkont

Kilopat
RAM
16 gb
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
ASUS H610M-K
İşlemci
i3 12100F
Sistemimin Fortnite FPS testi videolarını izledim ve 300 FPS civarı veriyor. Hatta performans modunda 300 FPS civarı veriyor ve yorumlarda neden bu kadar düşük yazmışlar. Ancak ben aynı ayarlarda deniyorum otobüsten atlarken 40-60 FPS arası veriyor, yerdeyken de 70-140 arası FPS veriyor, ekran kartı ve işlemci kullanımı genelde %30 civarlarında. FPS kısıtlaması açık değil. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Nasıl çözebilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemimin Fortnite FPS testi videolarını izledim ve 300 FPS civarı veriyor. Hatta performans modunda 300 FPS civarı veriyor ve yorumlarda neden bu kadar düşük yazmışlar. Ancak ben aynı ayarlarda deniyorum otobüsten atlarken 40-60 FPS arası veriyor, yerdeyken de 70-140 arası FPS veriyor, ekran kartı ve işlemci kullanımı genelde %30 civarlarında. FPS kısıtlaması açık değil. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Nasıl çözebilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci çekirdeklerinin hepsini kullandın mı?

Fortnite ayarlar kısmından performans moduna al fps 2 katı artabilir bende öyle oldu
1652650117594.png

Dostum quick CPU indir ve tüm çekirdeklerini aktif et arkadaşın dediği gibi.

Aktif zaten. MSConfig > Önyükleme > Gelişmiş seçenekler bölümünden 8 seçili. 250 civarı FPS alıyorum normal değil mi?
Fortnite ayarlar kısmından permormans moduna al fps 2 katı artabilir bende öyle oldu
Eki Görüntüle 1389276
Performans moduna alınca neredeyse yarı yarıya düşüyor fps anlamadığım bir şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı