i3-12100F sistemde Valorant'ta düşük GPU kullanımı oluyor

İşletim sistemi
Windows 10
Ben mi dedim DX9 oyunu diye ? :D

Konu hakkında tek çözümün "İşlemcin çöp" aynen kankaaa konuya çok yardımın dokundu sağolasın. Ve evet 12100F parmağında oynatır o oyunu. Önerilen sistem gereksinimlerinden çok daha üstte bir işlemci :D

Arkadaş MSI Afterburner değerlerini paylaşmıyor paylaşsa konuya yardım edeceğiz zaten. 5600 alan kişinin beklentisi ile 12100F alan kişinin beklentisi bir değil konuyu nereye çekiyon :D
İşlemci çöp mü yazdım yoksa daha iyi FPS için daha iyi işlemci mi gerekir dedim? Aç bak mesajlarıma tekrar oku. İlkinde anlayamıyorsun gibi de. Bu arada top gibi oynayamaz. Bak sana bir sır vereyim, her işlemcinin tekli çekirdek gücü vardır, online oyunlar için çok önemlidir. 12100F iyidir uzaktan şut falan çeker ama alıp çalım atamaz, hani top gibi oynar dedin ya örneklerle anlatayım dedim sana . :D

Sistem gereksinimlerinin üzerinde olan 1600 AF ile oyna bakalım ne değerler alacaksın. 5600 de oyun işlemcisi, 12100F de oyun işlemcisi dostum beklentiler aynı yani. Merak etme sen, çokta takılma yoksa daha örnek çok bende. Vaktim de var uğraşırım yani. :)

Reis hemen Video'yu hazırlayıp geliyorum 👍 👍
Sen bunları çoğunlukta görüp, süper işlemcim var 800 FPS almam gerekiyor gibi düşünürsen sen de bu problemi çözemezsin söyleyeyim sana. Az bi drop olmasının önüne geçmen için 12400F veya 13 serisine geçebilirsin. Dinle veya dinleme ama çoğunluğa bakma benden tavsiye. :)

İşlemci çöp mü yazdım yoksa daha iyi FPS için daha iyi işlemci mi gerekir dedim? Aç bak mesajlarıma tekrar oku. İlkinde anlayamıyorsun gibi de. Bu arada top gibi oynayamaz. Bak sana bir sır vereyim, her işlemcinin tekli çekirdek gücü vardır, Online oyunlar için çok önemlidir. 12100F iyidir uzaktan şut falan çeker ama alıp çalım atamaz, hani top gibi oynar dedin ya örneklerle anlatayım dedim sana. :D

Sistem gereksinimlerinin üzerinde olan 1600 AF ile oyna bakalım ne değerler alacaksın. 5600 de oyun işlemcisi, 12100F de oyun işlemcisi dostum beklentiler aynı yani. Merak etme sen, çok da takılma yoksa daha örnek çok bende. Vaktim de var uğraşırım yani. :)

Sen bunları çoğunlukta görüp, süper işlemcim var 800 FPS almam gerekiyor gibi düşünürsen sen de bu problemi çözemezsin söyleyeyim sana. Az bir drop olmasının önüne geçmen için 12400F veya 13 serisine geçebilirsin. Dinle veya dinleme ama çoğunluğa bakma benden tavsiye. :)

Kral çok garip bir şey var şu an video ya çekerken Valorant tırmanış modunda GPU freanksı hiç 1000 altına düşmedi artı oyun akıcılıgını korumaya devam etti hiç takılmadı görüntü tekrarını kapadığım anda 500 600'larda geziyor ve akıcılıgı düşüyor bununla ne alakası var anlamadım

Kral çok garip bir şey var şu an video ya çekerken Valorant tırmanış modunda GPU freanksı hiç 1000 altına düşmedi artı oyun akıcılıgını korumaya devam etti hiç takılmadı görüntü tekrarını kapadığım anda 500 600'larda geziyor ve akıcılıgı düşüyor bununla ne alakası var anladım
Çünkü video çekerken kartı daha aktif tutuyorsun fakat frekansla dropların alakası aslında işlemci. İşlemci nadiren de olsa drop yaptığı zaman GPU’ya yetişemez ve frekans düşmesiyle sonuçlanır. Yani kartının eğer acayip ısınmıyorsa, güç kaynağın yeterliyse durduk yere asla frekans kısmaz. Ha menüde kısar o başka mesele. Ama oyun içinde droplar işlemcine bağlıdır.

Burada sana söylemek istediğim yeni işlemci alman değil fakat işlemcinin kas gücü bu. Güzel işlemci, hoş ama sonuç olarak o bir giriş seviye FP işlemcisidir.

Ayrıca Valorant’da cidden iyi işlemci ister, çok ciddi bir işlemci ve RAM gereksinimi vardır şakaya gelmez yani. Online oyunların tümü böyledir.

Bu konu niye 6 sayfa olmuş ama ne RX 6600 serisi ne de 4/8 işlemci bu oyun için sorun değil. Tecrübe ile sabit.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konu niye 6 sayfa olmuş ama ne RX 6600 serisi ne de 4/8 işlemci bu oyun için sorun değil. Tecrübe ile sabit.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaş i3 12100F işlemcisinin Valorant'ı taşımayacağına drop yaptıracağını söylüyor. Yani Valorant'ı rahat oynamak için bu işlemciden daha iyi işlemci takmamız gerektiğini söylüyor. Sabahtan beri ikna etmeye çalışıyoruz. Daha fazla kurcalamak istemiyorum açıkçası. Bildirim gelince cevap vermeden tutamıyorum kendimi. Herkese hayırlı günler.

Arkadaş i3 12100F işlemcisinin Valorant'ı taşımayacağına drop yaptıracağını söylüyor. Yani Valorant'ı rahat oynamak için bu işlemciden daha iyi işlemci takmamız gerektiğini söylüyor. Sabahtan beri ikna etmeye çalışıyoruz. Daha fazla kurcalamak istemiyorum açıkçası. Bildirim gelince cevap vermeden tutamıyorum kendimi. Herkese hayırlı günler.
Hayır siz 12100F ile 450 FPS alınacağını söylüyorsunuz sabahtan beri. Kıvırma şimdi bana. Ben bu işlemci oyunu taşıyamaz demiyorum daha iyisini istiyorsan daha iyi işlemci alacaksın diyorum.

Bana 6 sayfadır 6600’ün DX9 sorunundan bahsediyorsunuz. :D

Hayır siz 12100F ile 450 FPS alınacağını söylüyorsunuz sabahtan beri. Kıvırma şimdi bana. Ben bu işlemci oyunu taşıyamaz demiyorum daha iyisini istiyorsan daha iyi işlemci alacaksın diyorum.

Ben 450 falan alması gerektiğini söylemedim hiçbir zaman. FPS 250 300 civarlarında gezer. Drop falan da yaşamazsın dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygulama tespitini medium yap düzelmesi lazım.
1683983799472.png

Grafik ayarlarınızı öğrenebilir miyim? Bende bu şekilde yapma talebindeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı