i3 12100F sisteme yükseltme önerisi

ya açıkçası yayıncılık yapıyorum ve youtube videoları çekmeye başlayacağım işim bu olacağı için buraya yatırım yapmak istiyorum her türlü oyunu yüksek ayarlarda hiç zorlanmadan oynamak istiyorum ve bi ihtimal 3d animasyon programları kullanmayı öğrenmek hiçbirşeyin zorlamayacağı bir sistem istiyorum.

kule nedir hocam
İşlemci soğutucu. Kule tipi ve sıvı soğutma seçenekleri var. Attığım işlemciye kule tipi soğutucu yeterli.

Bütçe sınırlamam yok fakat 15k yı geçmeden ram işlemci m2 almak istiyorum
Bunların yanına bir de sizdeki Ram'in aynısından bir tane daha alıp elinizdeki işlemciyi satarsanız bence gayet iyi olur böyle.

Bunların yanına bir de sizdeki Ram'in aynısından bir tane daha alıp elinizdeki işlemciyi satarsanız bence gayet iyi olur böyle.
2.50 GHz hız düşük değilmi hocam

yok da hızı önemli değilmi
Önemli de sanki 1 Ghz gibi davranıyorsunuz. 16 Çekirdek 24 İş Parçacığı var. 30 MB önbellek var. 5.4 Ghz turbo hıza ulaşıyor. 13. Nesil bir i7'den bahsediyoruz. Yok hızı düşük diyorsanız da buna bakın o zaman sırf daha hızlı gözüküyor diye.

Ya açıkçası yayıncılık yapıyorum ve YouTube videoları çekmeye başlayacağım işim bu olacağı için buraya yatırım yapmak istiyorum her türlü oyunu yüksek ayarlarda hiç zorlanmadan oynamak istiyorum ve bir ihtimal 3D animasyon programları kullanmayı öğrenmek hiçbirşeyin zorlamayacağı bir sistem istiyorum.

Kule nedir hocam.

Kule tipi soğutma R5 7500F için kesin gerekli alev alev yanıyor islemci.

yok da hızı önemli değilmi

bu arada benim benim işlemcim 3060 ti ya darboğaz yapıyormu sanki tam gücünde çalışamıyor gibi
Yapmaz darboğaz neredeyse 5 5600 e eşit küçümsenecek bir işlemci değil

RAM ve işlemcide o kadar uçmayıp, daha makul ve güçlü bir sistem dizilebilir. Ayrıca o işlemci ve RAM'ler için anakart da değiştirmeniz lazım.

64 GB 4000 MHz yerine 32 GB 6000 MHz bellek daha iyi olur.
hocam 32 GB 6000 MHz dahamı verimli cidden çünkü arada +2000 MHz var fakat -32 GB var. Birde Gta 6 çıktığında bile rahat oynayabilmek istiyorum Ryzen 5 hala okadar güçlümü

Kule tipi soğutma R5 7500F için kesin gerekli alev alev yanıyor islemci.

Yapmaz darboğaz neredeyse 5 5600 e eşit küçümsenecek bir işlemci değil
Hocam 5600 daha iyise onuda alabilirim bütçeyi 20k 25k ya çekebilirim çok problem olmaz en çok tercih edilen işlemcilerin başında sanırım

hocam 32 GB 6000 MHz dahamı verimli cidden çünkü arada +2000 MHz var fakat -32 GB var. Birde Gta 6 çıktığında bile rahat oynayabilmek istiyorum Ryzen 5 hala okadar güçlümü

Hocam 5600 daha iyise onuda alabilirim bütçeyi 20k 25k ya çekebilirim çok problem olmaz en çok tercih edilen işlemcilerin başında sanırım
Hocam bütçenizi 25 bin liralara çıkarabiliyorsanız daha farklı öneriler yapalım. Maksimum bütçeniz ne kadar?

Geri
Yukarı