i3 12100F stok fan sürekli hızlanıp yavaşlıyor

ugur26

Hectopat
Merhaba, yeni sistem topladım. İşlemcim i3 12100F bugün kurulum yaptım ancak işlemci fanı belirli aralıklarda ya da bir sayfa açtığımda vs. aniden hızlanıyor. Sonra tekrar yavaşlıyor bu durum beni rahatsız etti sebebi nedendir acaba?

BIOS ayarına girip fanın hızını manuel ayarlayabilirsiniz.

İşlemcinin kendi kendine hızlanmasında korkmaya gerek yok işlemci ne kadar çok çalışırsa o kadar hızlı döner ya da az çalışırsa yavaşlar.

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Başlarda beni de çok rahatsız etmişti, AI Suite 3 indirip arayüzünden işlemci fan hızını Standard'a aldım ve artık çok sessiz çalışıyor. Isınmıyor da. Sadece oyun oynarken hızını arttırıyor.

BIOS ayarına girip fanın hızını manuel ayarlayabilirsiniz.

İşlemcinin kendi kendine hızlanmasında korkmaya gerek yok işlemci ne kadar çok çalışırsa o kadar hızlı döner ya da az çalışırsa yavaşlar.

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Başlarda beni de çok rahatsız etmişti, AI Suite 3 indirip arayüzünden işlemci fan hızını Standard'a aldım ve artık çok sessiz çalışıyor. Isınmıyor da. Sadece oyun oynarken hızını arttırıyor.

Çok teşekkürler BIOS'tan fan hızını sessize aldım 1200RPM civarlarında dönüyor şu an ve hayet sessiz oldu.

Geri
Yukarı