Çözüldü i3 12100F ve RTX 3060 Ti sistem TLOU da darboğaz yapar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Awisyoe

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam arkadaşlar. Epic Games indirimlerinden The Last of Us Part 1 oyununu aldım. Oyundayken işlemci kullanımım %100, ekran kartı kullanımım %75/90 arası değişiyor, darboğaz mı yaşanıyor acaba sistemde? Sıcaklıklar ekran kartı 60 derece, işlemci 55 derece.

i3 12100F.
ASUS TUF GeForce RTX3060 Ti GDDR6X.
8*2 16 GB RAM.

Son düzenleme:
Çözüm
Oyunun optimizasyonu leş. Bende R5 5600 ile 100% CPU kullanımına ulaşıyordum oyun esnasında. Maalesef buna yapacak bir şey yok.

Sorun çözüldü hocam shaderlar yüklendikten sonra oyunu kapatıp açmamıştım restart atıp tekrar girdim. Şu an işlemci %68 ekran kartı %99 kullanımda.
Herkese selam arkadaşlar. Epic Games indirimlerinden The Last of Us Part 1 oyununu aldım. Oyundayken işlemci kullanımım %100, ekran kartı kullanımım %75/80 arası değişiyor, darboğaz mı yaşanıyor acaba sistemde? Sıcaklıklar ekran kartı 60 derece, işlemci 55 derece.

i3 12100F.
ASUS TUF GeForce RTX3060 Ti GDDR6X.
8*2 16 GB RAM.

Siz galiba shaders yüklenmeden girdiniz.

Shaderlar yüklendi hocam ikisi de ana hikaye ve left behind yazıyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1080P'de darbogaz yapıyor hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1080P'de darbogaz yapıyor hocam.

Teşekkürler bilmediğimden dolayı konu açtım. Şu an için herhangi bir kasma veya drop yok ama bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı