Çözüldü i3 12100F XFX RX 6600 ETS 2 oynarken coil whine sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

liveforspeed

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba iyi günler dilerim. 12100F ve XFX 6600 sisteme sahibim. Bugün ETS 2 indirdim ve denemeye başladım. Oyunun akıcılığı olsun sıcaklıklar olsun problem görünmüyor. Biraz oynadım işlemci 57 ekran kartı 71 derece olmuş. Sorun ise dikey eşitlemeyi kapatınca oyunda az duyuluyor ancak F1 ile oyunu durdurduğumda veya ESC ile oyun menüsüne geldiğimde coil whine(fiyuvv tarzı sinek sesi gibi cızırtılı bir ses alıyorum herhalde bu olay) sesi epey artıyor.
Şu an 1366x768 60Hz ekranım var dikey eşitleme açıkken herhangi bir problem olmuyor. Ben 1080p ekrana geçeceğim ve o ekrande dikey eşitleme açıkken acaba bu ses oyunu oynarken gelir mi aklıma takıldı. PSU ise S200 TG ile gelen PSU.

Çözüm
Bu ses daima gelecektir. Az veya çok olması ise üzerinden geçen elektrik akımına göre değişir. Sistemi yormayan bir oyunda sync ile oynadığın için haliyle daha az duyulacaktır fakat daha yüksek oyunlarda kart zorlandıkça bu ses de artacaktır. Karta herhangi bir zararı yok, can sıkıcı bir ses sadece onu da kulaklık takıp duymamak gerek yapılacak bir şey yok. Benim bildiğim kadarıyla Evga dışında coilwhine 'ı garanti kapsamına alan bir marka bulunmuyor.
Bu ses daima gelecektir. Az veya çok olması ise üzerinden geçen elektrik akımına göre değişir. Sistemi yormayan bir oyunda sync ile oynadığın için haliyle daha az duyulacaktır fakat daha yüksek oyunlarda kart zorlandıkça bu ses de artacaktır. Karta herhangi bir zararı yok, can sıkıcı bir ses sadece onu da kulaklık takıp duymamak gerek yapılacak bir şey yok. Benim bildiğim kadarıyla Evga dışında coilwhine 'ı garanti kapsamına alan bir marka bulunmuyor.

Çözüm
Bu ses daima gelecektir. Az veya çok olması ise üzerinden geçen elektrik akımına göre değişir. Sistemi yormayan bir oyunda Sync ile oynadığın için haliyle daha az duyulacaktır fakat daha yüksek oyunlarda kart zorlandıkça bu ses de artacaktır. Karta herhangi bir zararı yok, can sıkıcı bir ses sadece onu da kulaklık takıp duymamak gerek yapılacak bir şey yok. Benim bildiğim kadarıyla EVGA dışında Coilwhine'ı garanti kapsamına alan bir marka bulunmuyor.
Teşekkür ederim umarım Full HD'de çok ütülemez. :)

Geri
Yukarı