i3-12100F yük altında 97 dereceye ulaşıyor

The 5008

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Coventry
Merhaba, kardeşim yaklaşık 1 aydır 12100F kullanıyor normalde ısınma sorunu yaşamıyordu. Bugün ekran kartı yükseltmesi yaptı ve TLOU BF2042 gibi oyunlarda işlemcinin 90-97 derece civarlarında seyrettiğini söyledi. Kontrol ettiğimde stok fan montajı düzgündu. Termal macun yenilemesi mi yapayım, kule tipi fan mı alayım?

Önerebileceğiniz ucuz kule tipi fan ya da termal macun var mı?

Kasanın CM Masterbox Lite 5 olması lazım, içerideki hava akışı iyi.

Son düzenleme:
Merhaba kardeşim yaklaşık 1 aydır 12100F kullanıyor normalde ısınma sorunu yaşamıyordu. Bugün ekran kartı yükseltmesi yaptı ve TLOU BF2042 gibi oyunlarda işlemcinin 90-97 derece civarlarında seyrettiğini söyledi. Kontrol ettiğimde stok fan montajı düzgündu. Termal macun yenilemesi mi yapayım, kule tipi fan mı alayım?

Ekran kartını hangisinden hangisine yükseltti? 1 Aylık bir işlemci için termal macun yenilenmesi gereksiz.

Ekran kartı yükseltmesi ile alakası olduğunu düşünmüyorum.
Ekran kartının önceki ekran kartına göre daha fazla woltaj çekmesi bağlantı noktasında yani anakartta bir miktar sıcaklık artışına sebep olabilir ama bu işlemci de 97 dereceye çıkmasına sebep olamaz.

Ekran kartı yükseltmesi ile alakası olduğunu düşünmüyorum.
Ekran kartının önceki ekran kartına göre daha fazla woltaj çekmesi bağlantı noktasında yani anakartta bir miktar sıcaklık artışına sebep olabilir ama bu işlemci de 97 dereceye çıkmasına sebep olamaz.
Bağlantı noktasında değil, işlemci daha çok güç harcıyor yoruluyor ekran kartını beslemek için.

Merhaba, kardeşim yaklaşık 1 aydır 12100F kullanıyor normalde ısınma sorunu yaşamıyordu. Bugün ekran kartı yükseltmesi yaptı ve TLOU BF2042 gibi oyunlarda işlemcinin 90-97 derece civarlarında seyrettiğini söyledi. Kontrol ettiğimde stok fan montajı düzgündu. Termal macun yenilemesi mi yapayım, kule tipi fan mı alayım?

Ben anlamıyorum valla bu i3 serisi işlemcilerin bu kadar ısınmasını. RX7600'ü beslemesi lazım da nasıl besliyor ona bakmak lazım. Kaç watt harcıyor işlemci ona bir göz atın.

Bağlantı noktasında değil, işlemci daha çok güç harcıyor yoruluyor ekran kartını beslemek için.

Ne ahde vefalı işlemciymiş o öyle sahibine iyi hizmet sunabilmek için yetebilmek için kendini yiyip bitiyor öyle mi? 🤣

Arkadaşlar böyle bir şey yok. Lütfen konuyu dağıtmayın.

Darboğaz varsa.
13400F işlemci alarak upgrade edebilirsiniz.

Bu üründe işlemci için en iyi termal macun. 1 kullanım 0.5G olacağı için 4 kullanımlık.
1 kullanım ücreti 75TL ama çok üst düzey ve performanslı değer.

Yeni konular

Geri
Yukarı