i3 2100 ile GTX 750 Ti darboğaz yapar mı?

Online oyunlarda ağırlıklı şekilde evet yapar. Mesela şu videoda RB6 Siege'de işlemci %100 iken ekran kartı %80 seviyesinde kalıyor. Aynı şekilde World of Tanks'da da işlemci %100 iken ekran kartı %50-60 oluyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Arkadaşlar testlerim ile baktım darboğaz yapıyor sanırım, böyle işlerden pek anlamam fakat oyunlarda düşükte daha az FPS alıyorum. Bu darboğaz olabilir mi?

Arkadaşlar testlerim ile baktım darboğaz yapıyor sanırım, böyle işlerden pek anlamam fakat oyunlarda düşükte daha az FPS alıyorum. Bu darboğaz olabilir mi?

Evet olabilir. Ama anlamak için değerlere bakmamız lazım. MSI Afterburner ile değerlerinizi kontrol edin. Attığım videodaki gibi işlemciniz %100 kullanılıyorken ekran kartı %100'ün altında oluyorsa darboğaz var demektir. Bunun dışında RAM'iniz de önemli. RAM yetersiz geldiği için darboğaz olabilir. HDD yüzünden de FPS kayıpları ya da droplar yaşayabilirsiniz. Yani çeşitli sebepleri var darboğazın.

Geri
Yukarı