i3 2100 Sistem Yükseltme Tavsiyesi

@zephsyr Valla ben artık soğutucu bütçesi olmayan kimseye 2400G önermiyorum. Çünkü 2400G, normal Ryzen işlemcilerin aksine lehimli değil. Abartı şekilde ısınma problemi yaratıyor. Sıkça BSOD hatası veriyor. Ecnebi sitelerinde de aynı sorunlardan bahsediyorlar ve delidding yapmışlar. Bunu yapmak istemeyene ise sıvı soğutma öneriyorlar. Ben iade/değişim talebiyle gönderdim işlemciyi. Haber bekliyorum. Stok soğutucusu ile yük altında 95 dereceye ulaşıp kapanıyordu.

@zephsyr bütçe çok kısıtlı olduğu için bahsettiğim yükseltmeleri yapması daha uygun. RAM vs. şu sıralar çok pahalı olduğu için bütçenin bir hayli artması gerekecek o zaman. Ayrıca bu sistemi satsa çok fazla bir getirisi olmaz.

@zephsyr Valla ben artık soğutucu bütçesi olmayan kimseye 2400G önermiyorum. Çünkü 2400G, normal Ryzen işlemcilerin aksine lehimli değil. Abartı şekilde ısınma problemi yaratıyor. Sıkça BSOD hatası veriyor. Ecnebi sitelerinde de aynı sorunlardan bahsediyorlar ve delidding yapmışlar. Bunu yapmak istemeyene ise sıvı soğutma öneriyorlar. Ben iade/değişim talebiyle gönderdim işlemciyi. Haber bekliyorum. Stok soğutucusu ile yük altında 95 dereceye ulaşıp kapanıyordu.

İncelemelerine bakmıştım ama kimse böyle bir problem olduğunu söylememişti, garip.

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar evet bütçe çok kısıtlı farkındayım ama malesef bu kadar çıkartabiliyorum,şimdi dediklerinize bakılırsa yapmam gerekenler
1. İşlemcimi i5 ile yükseltmem gerek
2.ekran kartı gt1030 olması gerek
3.ram 8 gb olması gerek
4.birde 500w lık bir psu
Bunların sonunda low ayarlarda bi 40 fps alırım herhalde

İşlemciyi i5 3750K alabilirsiniz. Sağlam bir aramayla 350 lira civarına bulunabiliyor. 500 lira civarına 2. el 750 Ti veya 300-350 lira civarına 2. el GT1030 bulabilirsiniz. Ortalama 180 liraya da 2 adet 4GB DDR 3 RAM bulabilirsiniz. Bunlara bir de PSU lazım. Artık o da kısmet :)

Tamam arkadaşlar çok teşekkürler zamanla farklı konularda birlikte oluruz inşallah dediklerinizi eksiksiz yapmaya çalışacağım

Öncelikle yerinizde olsam sisteme ya sadece ekran kartı alarak devam ederdim, ya da sistemi komple satıp üstüne para ekleyerek yeni sistem toplardım. Eğer yeni sistem toplamak istemiyorsanız ve bu sistemi geliştirmekte kararlıysanız size yerinizde olsam şunu şunu yapardım diyerek başlayayım.
1. İşlemciyi i5 3470 ile değiştirirdim.
2. RAM'i satıp yerine 2x8 Kit şeklinde yani toplamda 16 GB olacak şekilde RAM alırdım. RAM'ler 1333 Mhz olursa iyi olur, daha üstünü anakartınız desteklemediği için en iyisi 1333 Mhz olacaktır.
3. Ekran kartı olarak GTX 1050Ti alırdım. Derseniz ki bütçem o kadar yok GT 1030 alabilirsiniz ama tavsiyem bütçenizi yükseltip GTX 1050Ti almanız.
4. Kaliteli, sertifikalı 500-600W bir güç kaynağı alırdım. Şuan ki güç kaynağınızı bilmiyorum ama tahminimce çok iyi bir şey değildir. Güç kaynağının marka ve modelini belirtirseniz daha iyi yorum yapabilirim.
Arkadaşım 1333mhz ram demişsin şimdi 1600mhz alsam çalışmazmı yada ne gibi sorunlar çıkartır?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı