i3-2120 & GeForce 210 sistem macOS uyumlu mu?

Yusuf Yalçınn

Hectopat
RAM
4GB
SSD veya HDD modeli
120GB SSD + 1TB HDD
Ekran kartı
NVIDIA GeForce 210
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i3-2120
Sistemimle en iyi çalışabilecek macOS işletim sistemi hangisidir? Günlerdir uğraşıyorum fakat bulamadım, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
GeForce 210'u, High Sierra'ya kadar kullanabiliyorsunuz diye biliyorum. İşlemciniz ve 4GB RAM'iniz de High Sierra için uygundur diyebiliriz. High Sierra imaj linkimiz:

Yalnız, sisteminiz için özel bir EFI gerekecektir. Onu da yarın @453482, @Kleyn ya da ben sunmaya çalışırım, artık hangimiz müsait olursa.

Son düzenleme:
Ekran kartının pek uyacağını zannetmiyorum. İşlemciden belki kurtarır ama muhtemelen onun da iGPU'su işlevsiz kalabilir orada. Benim görüşüm, MacOS bu sisteme ağır gelecektir.

Yani eski Mac'lerde 512 MB'lık bir ekran kartı kullanıma engel değilse High Sierra'da neden olmasın?

Yani genelde macOS'larda AMD ekran kartı bulunuyordu eskilerde. Nvidia ekran kartları açık kaynaklı sürücü yapmadığından Apple ile yolları ayırmışlardı.

Belki olur ama kesin cevabı bilmiyorum. Fakat ekran kartının gücü gerçekten kötü. Ha ama CS:GO'da 30FPS alabiliyor 😂

Yani genelde macOS'larda AMD ekran kartı bulunuyordu eskilerde. Nvidia ekran kartları açık kaynaklı sürücü yapmadığından Apple ile yolları ayırmışlardı.

Belki olur ama kesin cevabı bilmiyorum. Fakat ekran kartının gücü gerçekten kötü. Ha ama CS:GO'da 30FPS alabiliyor 😂

Perfomansı arkadaş beğenmezse Linux'a geçer.

Yeni konular

Geri
Yukarı