i3-2120 PC günlük kullanım ve orta sınıf oyunlar için ideal midir?

StayAway

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar orta sınıf PC toplamak istiyorum ve az çok araştırma yaptım. Bütçemi çok zorlamadan Intel Core i3 2120 3.3GHz 3MB cache LGA1155 işlemci.
ASUS H81M-K Intel H81 1600MHz DDR3 soket 1150 Micro-ATX anakart (ikisinin de oyumlu olduğunu düşünüyorum ama yanılmıyorumdur inşallah) DDR3 4 GB RAM (bende 2 GB RAM var ilave olarak) bir de ikinci el monitör alacağım.
1 GB ekran kartım var eski PC'den kalma. İleride Nvıdıa Geforce Gtx 750 2 Gb
ekran kartı takabilirim, şu an acelem yok açıkcası. Sizce bu bu PC ile günlük işler ve orta sınıf oyunlar oynanır mı?

Son düzenleme:
CS:GO gibi oyunları çok rahat oynarsınız.
Ama üstüne çıktığınızda kasmalar donmalar başlar. Bütçe nedir? Modlu Xeon toplarsanız daha güzel bir ekran kartı alabilirsiniz.

Önereceğiniz anakart işlemci var mı peki ?

valla msi diye hatırlıyorum bilgisayarı enişteme vermiştim baya kullandı o ama sonra arıza yaptı anakart arızası varmış bende işlemci anakart komple değiştireyim dedim
Tavsiyem yepyeni bir sistem toplamanız. O sisteme yatırım yapmak gereksiz bence.

doğru diyorsunuzda en fazla 1500 Tl bütçe ayırabilirim
APU alın hocam. Orta seviye oyun oynarsınız sonra da ekran kartı alarak yükseltirsiniz.
1532 yapar. İşlemciyi bir tık daha düşürüp 3000G yaparsanız ve 8 GB daha aynı RAM'den eklerseniz bütçenize eşit oluyor. Ama en azından ikinci el ile uğraşmayacaksınız ve sıfır olacak. Çift kanalcılar doluşmasın hemen yeni RAM alana kadar idare eder.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı