i3-2120 Sisteme 3000 TL yükseltme önerisi

Yorumunuz için çok teşekkür ederim SSD var şu an sistemde ekran kartını ikinci el almıştım kuvvetle muhtemel macun problemi vardır pazartesi günü yeniden macun çekeceğim karta büyük ihtimalle ilk günkü gibidir macun durumu çünkü daha vida etiketleri duruyor üstünde. Kasa ise 2012 yılından calma Casper kasa hava akışı bence yetersiz bu kasının resimde kasayı ekliyorum.

benım yukarıda attığım kasa bundan iyi ise hocam ekstra ram için bütçe ayarlarım. eğer iki kasa arasında fark yok ise siparişimi iptal edip sizin attığınız kasayı alayım ?

Sizin sipariş ettiğiniz kasa arkadaşın attığından daha iyi. Sipariş verdiyseniz bos yere iptal etmeyin. Hem hava akışı olarak hem ilerisi için sıvı soğutma desteği vs olarak daha iyi bir kasa Dark Maxima.

Tamamdır Teknobiyotik'ten sipariş vermiştim iptal talebi oluşturdum. Sizin attığınız kasayı sipariş vereceğim.
RAM için önerileriniz var mı? Sıfır mı alayım yoksa ikinci el mi?

Kasadaki RAM'e bakar mısınız CL kaç. Aynı CL de aynı MHz de almaya çalışın yoksa sıkıntı çıkabilir.

Sizin sipariş ettiğiniz kasa arkadaşın attığından daha iyi. Sipariş verdiyseniz bos yere iptal etmeyin. Hem hava akışı olarak hem ilerisi için sıvı soğutma desteği vs olarak daha iyi bir kasa Dark maxima.

Haklı olabilirsiniz evet ama şimdiki arkadaşın kullandıgı kasaya bakacak olursak ve benim attıgımı aldıgında hem bayağı rahatlacak hem de RAM'e bütçesi kalacak. 700 TL civarına begendigin bir kasa modeli varsa atarsan daha iyi olur.

Kasadaki RAM'e bakar mısınız CL kaç. Aynı CL de aynı MHz de almaya çalışın yoksa sıkıntı çıkabilir.
ramlerim bu şekilde Cl 9 1333 mhz gördüğüm kadarı ile.

Dosya Ekleri

• IMG_20220625_171432.jpg
    IMG_20220625_171432.jpg
    143,9 KB · Görüntüleme: 24
  • bbbbbbbb.PNG
    bbbbbbbb.PNG
    17 KB · Görüntüleme: 20
2. el GTX 1050, i7 3770 ve 16 GB RAM ile yükseltebilirsiniz.

Geri
Yukarı