i3 2120 sisteme Windows 8 X64 mü X86 mı kurulmalı?

Dostum, o sistemle Windows 10'da oyun moyun oynayamazsın. 8.1'in üstüne çıkma, x64 kur.
O ağ sorunu sürücülerle v.b. nedenlerden olabilir.
SSD ile birlikte daha rahat kullanım için RAM eklemelisin. Windows 10 bu, 6 GB RAM bırakır mı bilgisayarda?

Dostum, o sistemle Windows 10'da oyun moyun oynayamazsın. 8.1'in üstüne çıkma, X64 kur.
O ağ sorunu sürücülerle vb. Nedenlerden olabilir.
SSD ile birlikte daha rahat kullanım için RAM eklemelisin. Windows 10 bu, 6 GB RAM bırakır mı bilgisayarda?

Debloat yapınca RAM sorunu kalkıyor.

Dostum, o sistemle Windows 10'da oyun moyun oynayamazsın. 8.1'in üstüne çıkma, X64 kur.
O ağ sorunu sürücülerle vb. Nedenlerden olabilir.

O kadar da gömmeyin Windows 10'u. Kendim Q9650 - 6 GB RAM - SSD ile çok rahat kullanıyorum. RAM darboğazı falan da olmuyor çünkü sistem kendisi optimize ediyor kullanılan veya kullanılmayan RAM miktarını.

He he heee... Seninki boşta kaç GB kullanıyor?

Boşta kullanımını eskisi kadar önemsemeye gerek yok çünkü dediğim gibi Windows 10'un RAM optimizasyonu eski işletim sistemlerine göre daha iyi. Ben 4 GB RAM ile GTA 5 bile oynarken drop yememiştim. Üslubunuza da dikkat edin.

Boşta kullanımını eskisi kadar önemsemeye gerek yok çünkü dediğim gibi Windows 10'un RAM optimizasyonu eski işletim sistemlerine göre daha iyi. Ben 4 GB RAM ile GTA 5 bile oynarken drop yememiştim. Üslubunuza da dikkat edin.
RAM optimizasyonu eskilere göre iyi değil maalesef. Debloat ile daha iyi performans alırsınız.

RAM optimizasyonu eskilere göre iyi değil maalesef. Debloat ile daha iyi performans alırsınız.

RAM optimizasyonu daha iyi çünkü RAM kaynaklı hiçbir darboğaz, yetmeme gibi bir durum yaşamadım. Ayrıca benim kullandığım sistem daha eski konu sahibinin sisteminden, benimki rahat çalıştırabiliyorsa konu sahibininki de rahat çalıştırabilir. Ek olarak ben hiçbir servis kapatma vs yapmamıştım, saf Windows 10 Home kullanıyordum. 6 GB yeter, sadece Windows 10'u SSD ile desteklemesi gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı