i3 2120 ve GTX 1050 performansı

Aslında bu bütçeye RX560 da mantıksız, RX570 almalı. Darboğaz çok olacaktır ancak paranı çöpe atmaya değmez, her iki kartta darboğazı aynı biçimde yaşayacaksın zaten. Önce RX570 alınır sonra bütçe bulunursa işlemci* yükseltilir. 1.100 liraya GTX1050 almak israftan başka bir şey değil bizzat ben kullanıyorum kartı.

Aslında bu bütçeye RX560 da mantıksız, RX570 almalı. Darboğaz çok olacaktır ancak paranı çöpe atmaya değmez, her iki kartta darboğazı aynı biçimde yaşayacaksın zaten. Önce RX570 alınır sonra bütçe bulunursa işlemci* yükseltilir. 1.100 liraya GTX1050 almak israftan başka bir şey değil bizzat ben kullanıyorum kartı.
Evet dediğiniz doğru lakin arkadaşın işlemcisi ile çok darboğaz yapacak olduğu için ilk önce işlemciyi ve anakartı yenilemesi gerekir.

Evet dediğiniz doğru lakin arkadaşın işlemcisi ile çok darboğaz yapacak olduğu için ilk önce işlemciyi ve anakartı yenilemesi gerekir.

Fark eden ne ki? Her 2 ekran kartında da işlemcinin besleyebildiği kadar performans alabilecek. 2 kartta da aynı performansı alması gerekecek yani. Bu nedenle 1.100 lirayı boşa atmaya değmez olacaksa daha iyisi olsun neden daha kötüsüne aynı miktarı ödesin ki.

RX 550 Almayın ona verilecek paraya RX 560 Alarak daha iyi performans elde edebilirsiniz.
RX 550=GT 1030 gibi bir kart ve verilen paraya yazık onun yerine RX 560 alarak daha iyi verim elde edersiniz.
Arkadaşın dediği Gibi 4 GB VRAM'e sahip bir kart tercih etmeniz iyi olacaktır.
o zaman rx 560 alsın ben 560 a da darboğaz yapar sandım ondan 550 dedim
GTX1050 kullanıyorum ve kesinlikle önermiyorum, onun yerine 4GB VRAM'e sahip bir kart tercih edin, RX560 gibi.
bendede gtx 1050 vardı 9 ay kullandım sonra rx 590 aldım yeni psuyla dünya varmış

Benim önerim işlemcin çok eski.Bu yüzden darboğaz yapar ilk önce işlemci ve anakartını yükselt oyunlarda şuanki ekran kartınla darboğaz yapmaz.Böylece daha yüksek performans alırsın,ondan sonra biraz para biriktirip ekran kartı almanı öneririm yoksa 1050 bi işe yaramaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı