i3-2130 Sistem için geliştirme önerisi

Bütçe
1000

TeomanTurkey

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 8 sene önce aileme hazır Casper bilgisayar aldırmıştım(küçüktüm dalga geçmeyiniz :D)
bilgisayar ekipmanları konusunda çok bilgisizim. Eskiden DotA 2 gibi oyunları düşük ayarlda rahatça oynayabiliyordum fakat oyunlar gelişti ve bilgisayarım yetersiz kaldı. Sizce 1000TL civarında RAM, ekran kartı, ya da RAM alsam en azından DotA 2, Borderlands gibi oyunları düşük ayarlarda kasmadan oynayabilir miyim? Oynayabilirsem hangisinei almakta öncelik vermeliyim? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 12.jpg
    12.jpg
    54,1 KB · Görüntüleme: 36
  • 123.jpg
    123.jpg
    47,8 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın eğer destekliyorsa 2. el GTX 750 veya GTX 750 Ti o işlemci için ideal olur. Eskiden bir alt versiyonu olan i3-2120'yi kullanıyordum ve biraz darboğaz olsa da GTX 1060 ile birlikte oynadığım bütün oyunları ultra full x16 ayarlarda +60 FPS oynattı. (1440x900 çözünürlükte.). Black Desert falan oynadım yani açabileceğim bütün ayarları Ultra'ya çekerek. Darboğaz denen şey illaki olacak ama güle oynaya kullanırsın çok masraf yapmadan.

Tabii yanında güç kaynağı alman gerekecek tahminen. Ayrıca tekrar inceledim RAM sıkıntı çıkarır en azından 8 GB yapabilme imkanın varsa ona da el at bence.

Ayrıca düşük ayarlarda kasmadan oynamaktan bahsetmişsin, bu bir çok ekran kartıyla zaten mümkün. Dediğimi yapmayıp GTX 550 Ti bile alsan zaten o saydığın oyunları çok çok rahat oynarsın. Fiyatlar benzer olduğu için 750 Ti ideal diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Anakartın eğer destekliyorsa 2. el GTX 750 veya GTX 750 Ti o işlemci için ideal olur. Eskiden bir alt versiyonu olan i3-2120'yi kullanıyordum ve biraz darboğaz olsa da GTX 1060 ile birlikte oynadığım bütün oyunları ultra full x16 ayarlarda +60 FPS oynattı. (1440x900 çözünürlükte.). Black Desert falan oynadım yani açabileceğim bütün ayarları Ultra'ya çekerek. Darboğaz denen şey illaki olacak ama güle oynaya kullanırsın çok masraf yapmadan.

Tabii yanında güç kaynağı alman gerekecek tahminen. Ayrıca tekrar inceledim RAM sıkıntı çıkarır en azından 8 GB yapabilme imkanın varsa ona da el at bence.
Çok teşekkür ederim yorum için. Anakart modelim eklediğim fotoğrafdan gözüküyor sanırım destekliyip desteklemediğini bilmiyorum dediğin ekran kartlarını vs ama yine de ekledim. Öncelik olarak 1000tl civarında 2. el GTX 750 mi almalıyım yoksa ram mi artırmam gerekir? Bir sorum daha vardı kullanılabilir belleğim neden o kadar az, acaba başka windows yüklesem artar mı ?

Dosya Ekleri

• resim_2020-12-05_053409.png
    resim_2020-12-05_053409.png
    24,7 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı