i3 2310M bilgisayarı hızlandırmak için ne yapılabilir?

islammarsel

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
465 HDD
Benim bir laptop var. 6 GB RAM, işlemcisi i3 2310M kötü bir bilgisayar. Ben ne yapmalıyım hızlanması için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bir laptop var 6 GB RAM işlemcisi i3 2310M kötü bir bilgiyasar. Ben ne yapmalıyım hızlanması için?

240GB SSD alabilirsiniz ve temiz bir Windows 10 yükleyerek hızlandırabilirsin sistemi benim buna benzer sistemim vardı i5 2540M vardı SSD taktıktan sonra ofis gündelik işler için bayağı füze oldu diyebilirim

Benim bir laptop var. 6 GB RAM, işlemcisi i3 2310M kötü bir bilgisayar. Ben ne yapmalıyım hızlanması için?

Oyun Oynamıyor İseniz 128 GB veya 120 GB modelleri işinizi görecektir hocam.

6 GB RAM 4+2 şeklinde mi? Eğer öyleyse onu 4+4 yap öncelikle. Daha sonra yukarıdaki arkadaşında dediği gibi kaliteli bir SSD alıp Windows 10 yükle. Ofis ve gündelik işler için gayet hızlanıyor bilgisayar. Son olarak laptopun içini temizlettir ve termal macunlarını yenilettir. Kendin yapabiliyorsan kendin de yapabilirsin. Fakat dikkat etmen gereken husus termal macunun kaliteli olmalı. Bu söylediklerimi yaparsan bariz bir şekilde hızlandırırsın.

Arkadaşlar benim düşüncem 6 GB RAM çıkarım DDR3 8 GB 1600MHz RAM alıp sonra 250SSD alırım.
Bence güzel olur daha yeni formatladım bilgiyasarı bir de bir bilgiyasarcıdan işlemci terman macunu sürerim müqemel olur bence laptop.

arkadaşlar benim düşüncem 6 GB RAM çıkarım DDR3 8 GB 1600MHz RAM alıp sonra 250SSD alırım.
Bence güzel olur daha yeni formatladım bilgiyasarı bir de bir bilgiyasarcıdan işlemci terman macunu sürerim müqemel olur bence laptop.

6 GB RAM nasıl 6? 4+2 ise dediğim gibi boşuna 8 alma, 2'yi çıkartıp yerine 4 tak. Yeni formatladım demişsin ama SSD takınca tekrar SSD'ye kurulum yapman gerekiyor.

Geri
Yukarı