I3 2310M CPU Hızı Düşmesi Sorunu

Casper ile ilgili BIOS'ları forumda genelde Murat5038 paylaşıyor, sendeki var mı diye forumda aratabilirsin.
Ama bu güncelleme ile alakalı bir durum değil, bazı firmalar upgrade'i engellemek için BIOS'u modluyor. Casper'ın yapacağını sanmıyorum geçmişte başka bir modelinde B serisinden i7'ye geçen oldu, eski konularda görebilirsin, benim dahil olduğum bir konu idi.

İşlemciler laptoplarda zaten sıfır satılmaz, sıfırı sadece üreticiye verilir, ikinciel alacaksın. Yani bil ki sıfır işlemci diyen yalan söylüyor.

Sahibinden.com, gittigidiyor, aliexpress gibi. Bizde daha ucuza bulabilirsin.

2520M veya 2540M üzerine yoğunlaş.

HWmonitordeki işlemci sıcaklıkları bu havalar için normal.

Intel® Core™ i3-2310M Processor (3M Cache, 2.10 GHz) Ürün Teknik Özellikleri

İşlemcin soketli ise sınır sıcaklık değeri 85 derece. Bu değerlere doğru işlemci yavaşlar, yavaşlamakta kesmez ise makinayı kapatır.

FPS drop için:[Çözüm] Laptopta oyun oynarken FPS düşmesi

Olur da temizlersen fan ya da ızgarayı yıkama, fan zaten yıkanmaz, elektronik bir ürün, pervanesini söküp yaparım diyorsan ayrı, temizlik için fırça ve pamuklu kulak çöpü yeterli.

İşlemcin soketli ise uyumlu ikinciel i5 bir model ile yükseltebilirsin.
Bir de şu fps düşmesi şeyini yaptım ama hala aynı .Hala sabitlenmedi .

FPS'yi o makinayla sabitleyemezsin zaten, sabitlemeyi makinan çok iyi olur fps uçuyordur, artık tearing oluyordur ekranda, onun için daha düşük bir fps ayarlayarak yaparsın, genelde.
FPS, oynadığın oyun multiplayer ise kaç kişiyle oynadığına, servera, oyunda bulunduğun alana(açık/kapalı-dar/geniş), detay kalitesine, bağlantına ve donanımına bağlı olarak vs. değişiklik gösterir. Örnek olarak, daracık bir odadan, birçok oyuncunun olduğu savaş meydanına bir kapıyla geçiyorsan fps düşer, tersi durumda ise artar.
Oyun sırasında bakabiliyorsan görev yöneticisi performans sekmesinde işlemci dışındaki donanımlara da bakabilirsin, HWmonitor ile sıcaklığa da. Ama yukarıdaki gibi bir durum varsa normal.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı