Toshia Qosmio X70 Oyundayken CPU Hızı Düşmesi

Batuhan Sert

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi ama 3 oynuyorum ultra ayarlarda 50 FPS aldığım oyun birden 10 FPS'e düşüyor ve oynanılmaz oluyor. Sonra bakıyorum görev yönetcisinden CPU hızı 0,77 hani ben bu laptopu alırken 3,40'a kadar CPU hızı diye okudum. Turboboost teknolojisi falan ama bizimkisi daha düşürüyor hızı anlamadım hani boşta olur sistem anlarım da oyun oynarken niye oluyor bu? Nasıl düzeltebilirim? Yardım lütfen. Laptopu alalı 2 gün oldu virüs giremez orijinal oyun alırım sadece. Oyun harici bir şey de indirmedim. Ayrıca Kasperky ile tarattım.
Z12YVo.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin oyunla bir alakası yok. Amd işlemci olmadığı sürece oyunlarda darboğaz yaşamazsın, ekran kartı modelin Gtx 770m mi ?

Yardımcı olabilmem için hangi oyunları oynadığını yazabilirsen sevinirim. Bazı oyunlar ağ destekli bazıları değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni nesil işlemcilerde otomatik hız ayarlanmakta. Yani kullanılmadığı zaman bu şekilde hızı düşmekte. Güçlü işlemci gerektiren uygulama açtığında hızı artar. Oyunu full screen yerine windows şekili ile açıp o şekilde kontrol edin. Bir sorun değildir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı