i3 2330M işlemciden i7 işlemciye geçmek

Nevzatkiyir67

Centipat
Merhaba arkadaşlar oyunlarda daha iyi verim alabilmek adına şu an kullanmakta oldugum i3 2330M islemci yükseltmek istiyorum. İnternet arastirdim pek bir bilgiye rastlayamadım. i7 hangi model uyumlu olabilir anca laptopa yardımcı olursaniz sevinirim. Ekte ekran resmi vardır islemcinin.

Dosya Ekleri

• IMG_20200330_121252.jpg
    IMG_20200330_121252.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplarda genellikle islemci degisimi mumkun degil fakat marka ve modelini soylerseniz belki degisebildigini ogrenebiliriz.

2. nesil Intel kadar eski bir model laptop için işlemci değiştirme seçeneği olacağını zannetmiyorum. Düşük bütçe dizüstülerde genelde lehimli oluyor işlemci sokete takılı olmak yerine. Beş küsür yıldır yeni laptop almadım tabii son durum nedir bilmiyorum.

Değişme işlemini gerçekleştirdin diyelim. Elindeki laptop i3 işlemciyle kullanılmak için tasarlandı. Soğutması ve güç beslemesi i3'e göre. Sen i7 taktığında o işlemciyi soğutamaya bilir, işlemciye yeterli gücü ulaştıramayabilirsin.

2. nesil Intel kadar eski bir model laptop için işlemci değiştirme seçeneği olacağını zannetmiyorum. Düşük bütçe dizüstülerde genelde lehimli oluyor işlemci sokete takılı olmak yerine. Beş küsür yıldır yeni laptop almadım tabii son durum nedir bilmiyorum.
Aslında eski laptoplarda işlemciler değişmeye uygun oluyor. Eskiden laptoplar da soketliydi, yavaş yavaş değişti. Şu anda MXM slotlu olmayanlar hariç zor biraz.
Aynı serinin TDP değeri aynı işlemcileri var.

P6100 serisi ile İ3 540M değiştirerek kullandım ama P6100 daha performanslı geldi. Casper 15.6 tam modeli yazarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı