i3-2370M sistemde CS:GO FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Tobiassom

Femtopat
Daha fazla  
RAM
4GB
Ekran kartı
İntel(R) HD Graphics 3000
Anakart
Laptop
İşlemci
İntel Core i3-2370M 2.40GHz
Merhabalar, benim bilgisayarım kötü bir sisteme sahibim daha doğrusu laptop kullanıyorum CS:GO'da hem drop yiyorum hem de FPS düşüklüğü yaşıyorum. Çok kez araştırdım yapamadım.

Ne kadar araştırsanızda bir şey değişmeyecek, ne kadar minimum sistem gereksimlerini karşılasanızda belirttiğiniz sistem ile ideal ve sabit bir FPS alacağınızı zanletmiyorum.

Ne kadar araştırsanızda bir şey değişmeyecek, ne kadar minimum sistem gereksimlerini karşılasanızda belirttiğiniz sistem ile ideal ve sabit bir FPS alacağınızı zanletmiyorum.
Teşekürler.
CS:GO FPS düşmesi yazmışsınız yakın zamanda mı düştü? Yoksa beklentinin altında performans mı veriyor?
Beklenti altında performans veriyor.

RAM takviyesi yaparak dropları çoğunlukla engelleyebilirsiniz. O laptopun CS:GO'da vereceği FPS zaten maksimum 30-40 olur. Normalde kaç FPS alıyorsunuz ki?

Arada 200 FPS'leri görüyor fakat genelde 30 ve drop yiyor.

200 FPS'yi oyun içinde verdiğini düşünmüyorum ayarlar ekranında falan veriyordur. Öncelikle Windows 8.1 SL kurmalısınız hatta sizin yerinizde olsam Windows 7 SP1 bile kurabilirdim. Ardından RAM'i 6 veya 8 GB yapabilirsiniz ancak FPS'niz artmaz sadece droplar azalır. İmkanınız varsa satıp biraz daha iyisini almanızı öneririm.

Arada 200 FPS'leri görüyor fakat genelde 30 ve drop yiyor.

Ölünce veya yakın nesneye bakarken anlık FPS'nin yükselmesi yanıltmasın seni. Görüntüde bir şey işlemediği için öyle. Geneli 30 FPS ve gayet normal. Online oynuyorsan old Dust 2 sunucularına bağlan botlarla oynuyorsan da atölyeden eski haritaları indir daha yüksek FPS alırsın.

Hocam o RAM sıkıntı drop ondandır diye tahmin ediyorum. 4x2 yapınca düzelebilir. i5 430M 4x2 RAM NVIDIA GT 330M PC'mde 60 FPS stabil oynuyordum. Mümkünse fan bakımını ve işlemci bakımını yapın. Eğer HD 3000'den başka ekran kartınız yoksa RAM'i 12 vs. yapmaya çalışın. Zira birazını sisteme ayırdıktan sonra kalanını HD 3000'e ayıracaktır.

Geri
Yukarı