i3 3110M laptop CPU yükseltmesi

Gentos

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar Technopat ailesi. Dizüstü bilgisayarımda i3 3110M 2.40 GHz işlemci bulunuyor. Harici bir ekran kartı da olmadığı için bilgisayarımın performansından memnun değilim. Bu yüzden işlemcimi yükseltmek istiyorum. Bilgisayarımın içini açtığım zaman işlemcimi soketinden çıkartabiliyorum, yani lehimli değil. İşlemcimi yükseltebilir miyim, hangi işlemcilere yükseltebilirim ve bir sorun teşkil eder mi, ederse bu sorunlar neler olur? İleri de de eGPU kullanmayı planlıyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci TDPleri farklı, 3630QM daha fazla ısınır, soğutma kötü ise ısınmadan dolayı laptop kapanır ya da frekans düşürebilir. Adaptörün de yetmez zaten.
3630QM uyar demiyorum. Çipset bilgisi ile kontrol etmek de gerekir. BIOS'un da engel varsa çipset desteklese de işlemci çalışmaz. Benim başıma hiç geldi mi? Hayır ama bazı Samsung/Lenovo modellerinde sıkıntı olduğunu hatırlıyorum. Başka markaların bazı modellerinde de olabilir. Grafik kartın gene HD G. 4000 olarak kalır.

Sahibinden.com fiyatları ile yapmanı da tavsiye etmem. En azından o fiyatlar ile.

Genel olarak sakat işlemdir daha iyi adaptör lazım olabilir ve en büyük yılların laptop sorunu ısınma sorunu.

Geri
Yukarı