i3-3110M sisteme hangi işletim sistemi gider?

chelchwor

Picopat
  • i3-3110M 2.40GHz.
  • 4 GB DDR3 RAM.
  • Intel HD Graphics 4000
Şu an Windows 8.1 yüklü ve bayağı yavaş. Fakat asıl sebebi çok gereksiz dolu olması. Sizce hangi işletim sistemini kurmalıyım? Ve önerdiğiniz işletim sistemi ile EBA, Zoom, YouTube Netflix gibi programları rahatlıkla kullanabilir miyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İşlemci, ekran kartı iyi, ama RAM konusunda biraz zayıf. Rahatlıkla Win 8.1 kullanabilirsiniz RAM açısından ama 4 GB RAM ile Win 10 önermem. Win 10 için bi 4 GB daha alın, Win10 ile tam performans için SSD alın. Ben de 4 GB RAM kullanırken Win 8.1 kullanıyordum, sonra 16 GB yapıp Win 10 Pro'ya geçtim ve HDD kullanıyorum. Gündelik olarak işimi görüyor SSD almayı düşünmüyorum pek ama tabii SSD'ye göre daha yavaş açılış vs.

i3 2370m işlemcili ablamın bilgisayarına SSD ve 4 GB RAM taktım şuan kardeşim o bilgisayarda her işini görüyor. Tabi oyun oynamıyor o. Ve Windows 10 1909 yüklü şuan. Sorunsuz yağ gibi akıyor maşallah. Eğer ki aktif olarak sürekli ders çalışma gibi şeyler için kullanacaksanız 500 TL cebinizden çıkartabiliyorsanız ömür katarsınız bilgisayara ve kullanacak kişiyi büyük zulümden kurtarırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı