i3 3110M'den i7 3630QM işlemciye geçilirse oyunlarda kaç FPS artar?

AklıSelimQQE

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm ve iyi günler dilerim. Şöyle küçük bir sorum var. i3 3110M bir işlemcim var, laptop kullanıyorum. Zaten i7 3630QM modeline geçmek istiyorum performans artışı olacağını biliyorum ama nasıl bir artış orası olanaksız. Oynadıgım oyunlar (Steam'den oynuyorum hepsini; Counter-Strike 1.6, Left 4 Dead 2 var daha birkaç oyun da işte eski oyunları oynuyorum diyebilirim.) Sizce kaç FPS artışı olur tahminen? Bir de 8 GB RAM yapacağım ve çift kanal olacak şekilde. SSD alacağım 240 GB'lık, inşallah öyle işte.

Aleyküm selam hocam. Performans artışı konusunda pek bir şey diyemeyeceğim ama işlemci yükseltme konusunda yeterli araştırma yaptınız mı? Laptop demişsiniz, elinizdeki laptop işlemci yükseltmeyi destekliyor mu? Soket biçimi uyumlu mu? Sonradan ortada kalmayın hocam.

2. ve 3. nesil M,QM,XM değişebilen işlemciler. FPS oyunları oynuyormuşsunuz zaten bence kayda değer bir artış olur performansta. Bu arada Laptop/PC modelinizi yazarsanız yine de bakmakta fayda var belki BIOS uyumsuz olabilir.

Aleyküm selam hocam. Performans artışı konusunda pek bir şey diyemeyeceğim ama işlemci yükseltme konusunda yeterli araştırma yaptınız mı? Laptop demişsiniz, elinizdeki laptop işlemci yükseltmeyi destekliyor mu? Soket biçimi uyumlu mu? Sonradan ortada kalmayın hocam.
genelde destekler hocam ikiside mobil işlemci zaten

FPS olarak bir şey yazamam ama genel sistem kararlılığı %40 kadar yükselir. laptop modeli bildirirsen bu konuda yardımcı olurum

Aynen öyle hocam. Destekliyor hepsine en ince ayrıntısına kadar baktım bu arada 8 GB RAM yapınca toplam MHz değeri 2666MHz. Casper Nirvana n. B 15.6 12 yılı var işte az çok. Ve oyun için üretilmiş bir işlemci. 2.40GHz'den Turbo Boost ile 3.40GHz'ye kadar çıkıyor ve 4 çekirdek 8 sanal çekirdekten oluşuyor. Ve ben bunu tam performanslı kullanacağım siz düşünün iliğini kemiğini sömüreceğim işlemcinin misal :D Teşekkür ediyorum benimle ilgilendiğiniz için ve bu site efsane dostum saniyede mesaj düştü.

2.el alacağım işlemciyi, sıfır yok maalesef. Herhangi bir sıkıntı olur mu? Maksimum 1 yıllık kullanılmış bir işlemci ve hiçbir şeyi yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen öyle hocam. Destekliyor hepsine en ince ayrıntısına kadar baktım bu arada 8 GB RAM yapınca toplam MHz değeri 2666MHz. Casper Nirvana n. B 15.6 12 yılı var işte az çok. Ve oyun için üretilmiş bir işlemci. 2.40GHz'den Turbo Boost ile 3.40GHz'ye kadar çıkıyor ve 4 çekirdek 8 sanal çekirdekten oluşuyor. Ve ben bunu tam performanslı kullanacağım siz düşünün iliğini kemiğini sömüreceğim işlemcinin misal :D Teşekkür ediyorum benimle ilgilendiğiniz için ve bu site efsane dostum saniyede mesaj düştü.

2.el alacağım işlemciyi, sıfır yok maalesef. Herhangi bir sıkıntı olur mu? Maksimum 1 yıllık kullanılmış bir işlemci ve hiçbir şeyi yok.
takarken dikkatli ol daha ince diye hatırlıyorum uçları

Yeni konular

Geri
Yukarı