Superonline VDSL 50 Mbps yerine 15 Mbps hız veriyor

delta784

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

2 gün önce ADSL'den VDSL'e geçtim hattımın maksimum 65 Mbps'ye kadar destekleyeceğini iletmişlerdi bu sebeple 50 Megabitlik pakete geçtim. Fakat şu an aldığım hız 15-20 Megabit arası bina eski yaklaşık 30 yıllık bina ve iç tesisatları eski bakır kablolardan oluşuyor aşağıda modem arayüzündeki değerleri ileteceğim.

Bir de not olarak kafama takılan bir durum var Speedtest'te her test yaptığımda test 45-50'den başlayıp 15 civarına düşüyor yani ilk başta modem o hızı veriyor sonradan ciddi bir düşüş gösteriyor upload kısmında da durum aynı. Yardımcı olabilir misiniz? Superonline tarafında kısıtlama mı yapıldı diye düşünmeden edemiyorum madem hat sorunlu neden başta 50 gösterip bir anda hız düşüyor testlerde.

Modem şimdilik servis sağlayıcının verdiği: ZTE Zxhn H168A.

Dosya Ekleri

• zte.png
    zte.png
    32,6 KB · Görüntüleme: 18
Hız testini kablolu yapıyorsunuz değil mi hangi siteden yaptınız hız testini fast.com ve nperf.com dener misin?
Evet tüm sitelerde denendi nperf.com üzerinden olanı da iletiyorum fark ederseniz indirme kısmında grafikte tavan yaptığı bir nokta var açık yeşil olarak görebilirsiniz tabloda, orada hız 45-46 mbps oluyor ve tekrar aniden düşüyor her sitede aynı bu durum upload'da ise 10-11 civarından başlıyor 6'ya geriliyor.

Dosya Ekleri

• test1.png
    test1.png
    199,1 KB · Görüntüleme: 12

Geri
Yukarı