i3 3210 Sistem Darboğaz Sorunu

Lionidez

Centipat
Bilgisayarım bu özelliklere rağmen herhangi bir oyunda aşırı FPS düşüklüğü veriyor. En düşük grafiklerde volarant ve LOL gibi oyunlarda 40 60 FPS arası değişiyor. İşlemci kullanımım aşırı derecede yüksek. Sıkıntının tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim. Teşekkürler...

12312312321332.png

123123.png

Adsız1123.png

Sistemin dengeli bile şekilde kendini başlıyor ama bu donanım anca bu kadar FPS verir gibi. FPS düşüşlerinde ekran kartı kullanımı hala yüzde 90 üstü ise sorun işlemcide demek ki. Ama Volarant biraz sorunlu bir oyun diyorlar yani FPS düşüşü oyundan dolayı olabilir.

Sistemin dengeli bile şekilde kendini başlıyor ama bu donanım anca bu kadar FPS verir gibi. FPS düşüşlerinde ekran kartı kullanımı hala yüzde 90 üstü ise sorun işlemcide demek ki. Ama Volarant biraz sorunlu bir oyun diyorlar yani FPS düşüşü oyundan dolayı olabilir.
Maalesef, allan wake adlı bir oyun indirdim 2gb ram istiyor ona rağmen en düşükte kasma yapıyor. cs go ve başka oyunlarda da aynı şekilde. Sanırım dediğin gibi işlemcimde sorun var. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı