Çözüldü i3 3210 ve HD 8510 sistem yavaş çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xCheesy99

Decipat
Makaleler
2
Yer
Sweet Home Alabama
Merhabalar. Ben mesela Windows 10'un arama simgesine bastığımda en az 1 dakikamı alıyor açılması. Resimleri açarken aynı şekil veya uygulamaları kapatırken. Nasıl hızlandırabilirim?
HD 8510.
i3 3210.
6 GB RAM.
1 TB HDD Seagate %100 sağlıklı.
Windows 10 Home 64 Bit.

Çözüm
Arkadaşlar bilgisayarımda Musallat.Exe mi dersin bilmem ne mi dersin her şey var, temizledim şu an rahatım :D

Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3 Sabit Disk ST1000DM010​

Bunu kullanıyorum. Ama çok sağlıklı yani %100 gösteriyor tüm uygulamalarda.
Hocam okuma yazma hızını test edip atar mısınız?

Hemen hocam.

Kardeşim arkadaş sağlık %100 demiş. 1 dakika sonra gelmesi HDD'ye göre değil hiçbir diske göre değil belki HDD problemlidir.

1602275267057.png

Merhabalar. Ben mesela Windows 10'un arama simgesine bastığımda en az 1 dakikamı alıyor açılması. Resimleri açarken aynı şekil veya uygulamaları kapatırken. Nasıl hızlandırabilirim?
HD 8510.
i3 3210.
6 GB RAM.
1 TB HDD Seagate %100 sağlıklı.
Windows 10 Home 64 Bit.

Harddiskten kaynaklı büyük ihtimalle.

Harddiskten kaynaklı büyük ihtimalle.

Yani HDD kaynaklı derken yanlış anlaşılmasın. Harddisk yavaşlamış olabilir. Ben de eskiden HDD kullanıyordum bu kadar yavaş değildi ama SSD'ye geçtim şu an SSD kullanıyorum HDD'den kat kat hızlı 1 saniye de tepki alıyorum harddiskte 10 - 20 saniye aldığını görmüştüm.

Kardeşim arkadaş sağlık %100 demiş. 1 dakika sonra gelmesi HDD'ye göre değil hiçbir diske göre değil belki HDD problemlidir.
Hocam SSD, HDD'den kat kat daha hızlı bir depolama birimi. Sağlığın %100 olması ile bir alakası yok. Benim 4 yıllık HDD'nin de sağlık durumu %100 ama çok yavaş.

Hocam SSD, HDD'den kat kat daha hızlı bir depolama birimi. Sağlığın %100 olması ile bir alakası yok. Benim 4 yıllık HDD'nin de sağlık durumu %100 ama çok yavaş.

Arkadaş demiş ki 1 dk süre sonra geliyor hiçbir HDD 1 dk sonra arama çubuğunu ekrana getirmez hocam HDD darbe almış olabilir diyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı