i3-3220 GTX 1050 Ti Darboğaz Yapar Mı?

xyztehlike

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar. 10 yıllık bilgisayarımı yavaş yavaş yenileme peşindeyim. Bilgisayar mühendisliği de okuduğum için ağır programlar kullanmam gerekecek. (Android Studio gibi.) Render vs. alacağım. Bunun yanında oyun da oynamak istiyorum (Far Cry 4, GTA 5 gibi). Sistemim şu şekilde:

Ekran kartı: GeForce GT630
İşlemci: i3-3220 3.30 GHz
Anakart: Gigabyte B75-D3V
Güç kaynağım: 550V değerinde
RAM: 4 GB DDR3

Öncelikle 4 GB DDR3 bir RAM daha alıp 8'e çıkarma ve GTX 1050 Ti ekran kartı alma planım var. Bu işlemciyle darboğaz yapar mı? İşlemci ne önerirsiniz? (3. nesil olmak zorunda ana kartım yüzünden.) Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 3570'i düşünüyordum ben de fakat başlangıçta sadece RAM ve ekran kartı alacak kadar param olduğu için şimdilik idare eder mi acaba? İlerleyen zamanlarda yavaş yavaş yenileyeceğim bütün donanımı. Ana kartı da yenilemem gerekecek belki işlemciyle ana kartı aynı anda alırım.

i5 3570'i düşünüyordum ben de fakat başlangıçta sadece RAM ve ekran kartı alacak kadar param olduğu için şimdilik idare eder mi acaba? İlerleyen zamanlarda yavaş yavaş yenileyeceğim bütün donanımı. Ana kartı da yenilemem gerekecek belki işlemciyle ana kartı aynı anda alırım.

1050 Ti günümüzde sistem toplarken hiç düşünülmeyen bir kart, ancak Steam kullanıcıların en fazla kullandığı ekran kartlarına geldiğinizde ilk üçte GTX1050 Ti var. İnsanlar genellikle tasarımı müthiş! Olan Gaming X modelinin görüntüsüne kanıp alıyorlar. GTX 1050 Ti günümüzdeki yeni çıkan oyunlar için uygun değil, elbet tabii ama oynadığın oyuna göre değişir. CS:GO falan atarım diyorsan alabilirsin. Ancak RX 570 alman daha yararına olacaktır. Sen diyorsan 1 - 2 yıl sonra değiştiririm, alabilirsin o zaman:) Ya da başka bir önerim ise 2.eldir, güvenilir bir kişi bulabilirsen daha güzel yenileyebilirsin.

@xyztehlike idare edecektir. İkinci el mi alacaksınız 1050 Ti'yi?

Cidden öyle bir şey yapması lazım işlemciyi ekran kartını 2.el alması lazım çünkü RX 570 1050 Ti teslerine bakarsan RX 570 sollamanın babasını yapıyor bazı oyunlarda 20 30 40 60 FPS önde olabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı