i3 3220 R7 240 Minecraft'ta FPS yüksek ama akıcı değil

notcfn

Picopat
Merhaba arkadaşlar. Ben Minecraft'ta genellikle 100 FPS üzeri alıyorum ama sanki 30 FPS'te oynuyormuşum gibi geliyor. Bir yerde V-Sync aç diyordu, V-Sync açtım sürekli drop girmeye başladı.
zaten ben ekran kartımı ilk olarak Minecraft'la test etmiştim. Kasıyordu, 45FPS falandı ben de çok şaşırmıştım. Sonra V-Sync'yi kapatınca düzeliverdi. Neyse işte.

Maksimum FPS'imi 60 yapınca da sabit 60 FPS oldu ama bu sefer de akıcı değildi. Yani biraz değişiklik oldu, ama şu şekilde: Nasıl anlatayım bilemiyorum, sanki fareyi oynatırken daha yumuşak oynatıyormuş hissi verdi. Yani azıcık daha yumuşak oynuyordu. Ama yine de akıcı değildi.
Sizce ne yapmalıyım? Çok sinir bozucu bir durum. Bilgisayarımın özelliklerini aşağıya yazdım.

işlemci: Intel(r) Core(tm) i3 3220 | ekran kartı: ASUS Radeon R7 240 | RAM: 4 GB DDR 3 1666MHz(8 GB yapacağım) | PSU: High Power 400W Bronze sertifika | anakart: Esonic H61FDL2 | disk: Kioxia Exceria 240GB SATA3 SSD | disk 2: Samsung 320GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Fast render ayarını kapatıp Motion blur kurun. Aynı olayı 3060 sistemimde yaşıyorum. 1600 FPS civarı alıyorum ama akıcı değildi. Motion blur açtığım zaman gayış gibi oldu açın düzelir. Bir tık FPS düşebilir.

Motion blur ne yahu?

Hareket bulanıklılığı. Bunu mod ile açabilirsiniz, Client kullanabilirsiniz. SonOyuncu Client iş görür Fast render yani hızlı yüklemeyi kapatın hareket bulanıklılığı/hareket izini açın. Dönüşlerde ekran bir tık bulanıklaşıyor bu sayede oyun size gayış gibi görünüyor.

Geri
Yukarı