i3-3220 RAM takınca sistem kapanıp açılıyor

Emircan27

Centipat
Öncelikle merhaba. Yeni bir RAM aldım 4 GB. Şu an takılı olanda RAM 4 GB 8 yapmak istedim ama slota RAM'ı takınca bilgisayar 5 sn çalışıp kendini kapatıp tekrar açıyor. Bu sonsuza kadar devam ediyor. Her şeyi denedim telefon kamerasıyla yakınlaştırıp slota baktım bir şey göremedim. Sizce sorun ne? Bu arada aldığım RAM sağlam eski RAM'ı çıkarıp onun yerine yeni RAM taktım sağlamdı. 2 slot var 1 slot bozuk değil ama bir sıkıntı var işlemciyi kaldırınca bir de ne göreyim 10 taneye yakın pin yamulmuş. Ondan olabilir mi? Elimi vurmak istemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.(BIOS güncel değil i3 3220)

Son düzenleyen: Moderatör:
Pinlerden ötürü olabilir. Düzeltmeyi deneyin, kendinize güvenmezseniz de bir bilgisayarcı veya kuyumcuya götürün. 10 pin fazla, yetkin değilseniz kesinlikle kendiniz yapmayın.

RAM'lerin modelleri nedir?

Pinlerden ötürü olabilir. Düzeltmeyi deneyin, kendinize güvenmezseniz de bir bilgisayarcı veya kuyumcuya götürün. 10 pin fazla, yetkin değilseniz kesinlikle kendiniz yapmayın.

RAM'lerin modelleri nedir?

Bir tanesi Kingston bir tanesi HP.

Dosya Ekleri

• 16013704430111539482048435965801.jpg
    16013704430111539482048435965801.jpg
    162,2 KB · Görüntüleme: 22
Bazıları değil, hepsi düzelmeli. Ve dediğim gibi, eli yatkın birisi tarafından yapılmalı. Daha geçen gün pinleri düzeltmeye çalışırken koparan bir arkadaş vardı, sonunuz onun gibi olmasın.

Ve dediğim gibi, sorun uyumsuz olmalarından da olabilir. Pin yamulmasından bahsetmeseydiniz sorun kesin uyuşmazlıktan derdim, pin durumu yüzünden emin olamıyorum maalesef. En temizi kit halinde bellekler kullanmak.

Bazıları değil, hepsi düzelmeli. Ve dediğim gibi, eli yatkın birisi tarafından yapılmalı. Daha geçen gün pinleri düzeltmeye çalışırken koparan bir arkadaş vardı, sonunuz onun gibi olmasın.

Ve dediğim gibi, sorun uyumsuz olmalarından da olabilir. Pin yamulmasından bahsetmeseydiniz sorun kesin uyuşmazlıktan derdim, pin durumu yüzünden emin olamıyorum maalesef. En temizi kit halinde bellekler kullanmak.

Dediğim gibi sıkıntı slotta da olabilir mi mesela tüm RAM'i çıkardım o slota RAM'i taktım gine çalışmıyor beni yanlış anladın galiba. O slotta sıkıntı olabilir mi içini telefon kamaresıyla yakınlaştırıp baktım slotun bir şey göremedim teller sağlamdı yanmadıda işlemci pin tellerindense yaptırıcam :D teşekkürler.

maalesef daha dikkatli baktığımda bir sürü kırık var D:
Pinleri düzelttirdiniz mi, son durum nedir?
yeni işlemci ile 8 gb olcaktı i5-3570 aldım onu taktım düzelir dedim belki işlemcidendir dedim ekran kartı flan da alacaktım araya anakart girince tüm hayallerim yalan oldu maalesef aldığım ram boşa gitti hayat yüzümüze gülmüyorki napayım Ailemle kötü oldum bunun yüzüne neyse teşekkürler yardım ettiğin için

Geri
Yukarı