Çözüldü i3 3220 sistem açılırken anakart ekranında kalıyor ve reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

G4Z6

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Benim bilgisayarim 11 yıllık toplama bir bilgisayar i3 3220. PC en son tuşundan kapanmış ve sonrasında açmak için tuşa basılıp açıldığında anakart ekranında (Gigabyte B75M-D3H) kalıyor. Hiçbir türlü boot menu vs. hiçbir yere giremiyorum. Windows'a dahi giremiyorum, anakart ekranında kaldıktan bir sure sonra reset atıyor kendine. Her türlü yolu denedim arkadaşlar ve bir çözüm bulamadım.

Anakarta bağlanan her donanımı söktüm, tek tek söküp denedim 2 aydır sıkıntıdan kafayi yemek üzereyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS pilinizi en son ne zaman değiştirdiniz?

Aldığımdan beri değiştirmedim.

Arkadaşlar sorunun kaynağını öğrendim. Anakart ile ekran karti uyuşmuyormuş yani şöyle anakartın nesili ekran kartinin nesiline gore daha eskiymiş benim anlamadığım bugüne kadar boyle bir hata almıyordumda neden simdi bu hatayı almaya başladım anlamadim vallahi.

Arkadaşlar en sonunda sorunu çözdüm BIOS Update yapınca düzeldi.
BIOS pilinizi en son ne zaman değiştirdiniz?

Aldığımdan beri değiştirmedim.

Arkadaşlar sorunun kaynağını öğrendim. Anakart ile ekran karti uyuşmuyormuş yani şöyle anakartın nesili ekran kartinin nesiline gore daha eskiymiş benim anlamadığım bugüne kadar boyle bir hata almıyordumda neden simdi bu hatayı almaya başladım anlamadim vallahi.

Arkadaşlar en sonunda sorunu çözdüm BIOS Update yapınca düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı