i3 3220 ve GT 1030 sistem düşük GPU kullanımı sorunu

yigitakdeniz97

Hectopat
Daha fazla  
Yaşadığım büyük bir sorun var ama her oyunda olmuyor. Şu ana kadar Vampyr'da ve PUBG'de yaşadım. WWE 2K18, NBA 2K18 falan böyle bir sorun yok.
Mesela Vamypr'da GPU %70 kullanılıyor eğer CPU %100'ünü verse böyle olsa CPU, ekran kartını beslemiyor derim ama CPU da %60'ını kullanıyor. Aynı sorun PUBG'de de oluyor.
Termal macun daha yeni sürdüm ve sıcaklık sorunu olduğu sanmıyorum. Ekran kartım GT 1030, işlemcim i3 3220.
İnternetten Vampyr benchmark izledim benim sistemimle aynı.
Onda CPU %90 GPU %100 kullanılıyor ve donma yaşamıyor.
Çözümlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
benim sitemimde gtx 1050 ekran kartım var athlon x4 870k işlemcim var bende de aynı sıkıntı oluyor ben işlemciyi değiştiricem msı afterburner programı zaten yazılımsal olarak sıkıntılı onun gösterdiği değerlere pek inanma muhtemelen bende olduğu gibi sende de darboğaz oluyordur dediğim gibi msı afternburnerın gösterdiği işlemci ve ekran kartı kullanım değerlerine aldanma

IMG_0404.MOV

sende de muhtemelen böyle oluyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
aynı oyun , aynı işlemci ve ekran kartı bende niye oluyor.GPU %100 olana kadar CPU gücünü kullanmalı bende GPU %70 CPU %60 çok saçma bir olay bir ayar falan varmı acaba ?
Bayadır format atmıyorum işe yararmı ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı