i3 3240 Ekran Kartı Önerisi

Gapirkont

Kilopat
Şu an kullandığım ekran kartı R7 240 model bir kart, bana yeterli geliyor fakat yinede yükseltmek istiyorum ama sizlere bir danışayım diye düşündüm. Sistemimde 4 GB RAM, i3 3240 işlemci ve 250W PSU var, evet piyasada gayet güzel kartlar var fakat bütçem 500-600 TL arası bunu da elimde bi direksiyon seti var onu satarak alıcam ekran kartı. Sizce bu fiyata ve bu sisteme uygun hangi ekran kartları olabilir? Büyük ihtimalle güç kaynağını değiştirmemi söyleyeceksiniz fakat dediğim gibi 500-600 TL bütçem var güç kaynağını değiştirsem güzel bir ekran kartı için fazla bir şey kalmıyor. Aklımdaki kartlar: GT 1030, R7 260X, HD 7770 gibi kartlar... Bu kartların sistemime uyup uymayacağını yazarsanız sevinirim ve önereceğiniz kartların benim ekran kartımdan biraz daha iyi olmasını istiyorum yani mesela R7 240 60 FPS verdiği bir oyunda 90-100 FPS vermesi gibi..

Son düzenleyen: Moderatör:
250W PSU'ya en iyi ekran kartı tercihini yapmışsınız zaten. Yükseltirseniz bilgisayar kapanıp durur. En doğrusu elin deki ekran kartı, PSU ve direksiyon setini satıp bütçeyi 800 TL'ye çıkarabilirsen HighPower 600W PSU ve yanına da ikinci el R7 265 alabilirsin. Bu arada R7 265 eski bir kart olduğu için daha fazla güç tüketecektir ve elektrik faturasında oynama yapabilir. Güncel olsun dersen GT 1030 iyi tercih olur.

2.El 500W temiz bir psu bulun. yanına RX460 alın tadından yenmez :) (460 2GB 425₺ Sahibinden'den aldım adamın elinde 3 tane daha var faturalı 3 aylık ürünler)

Hocam aldığınız yer neresi? Bu arada benim psu markası nagas yani pek para etmez satsamda

Sahibinden get ile güzel profil yorumları olan kişileri takip etmelisiniz. Ben 1 hafta içerisinde ;
675 ₺ Gigabyte Kasa+550W Power+ 8GB Kingston DDR3 1600Mhz Ram+Gigabyte H81 1150P anakart

400₺ RX460 2GB

450 ₺ i5 4570 İşlemci

Bunları toplayarak güzel bir oyuncu kasası yapıp sattım.

Biraz geç yazıyorum ama, bir şey soracağım konu sahibi arkadaşa. R7 240 ile oynadığın en yüksek oyun hangisiydi ve FPS ne durumdaydı? Ekran kartım bozuldu ucuz bir kart arıyorum.

Biraz geç yazıyorum ama, bir şey soracağım konu sahibi arkadaşa. R7 240 ile oynadığın en yüksek oyun hangisiydi ve FPS ne durumdaydı? Ekran kartım bozuldu ucuz bir kart arıyorum.

Hocam o zamanlar yine Fortnite CS:GO falan oynatıyordu da şu an oynatmaz. Almanızı önermem. Eğer alırım CS:GO LoL falan oynarım derseniz alın fakat R7 240'a o para verilmez kesinlikle. İkinci el GTX 750 Ti almak daha mantıklı. Elbette 2 yıl önceki kartımın verdiği FPS'yi hatırlamıyorum.

Hocam o zamanlar yine Fortnite CS:GO falan oynatıyordu da şu an oynatmaz. Almanızı önermem. Eğer alırım CS:GO LoL falan oynarım derseniz alın fakat R7 240'a o para verilmez kesinlikle. İkinci el GTX 750 Ti almak daha mantıklı. Elbette 2 yıl önceki kartımın verdiği FPS'yi hatırlamıyorum.

Teşekkür ederim cevabınız için. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı