i3 3240 sisteme ekran kartı önerisi

Akşahin

Hectopat
Öncelikle selamlar.

6 7 yıl önce babam hazır Casper masaüstü PC almıştı. Özellikleri şu şekil:

AMD Radeon HD 8350.
4 GB RAM.
i3 3240CPU 3.4GHz.

Oyunlar o kadar çok kasıyor ki artık canıma tak etti. Ekran kartı değiştirsem bu sorunu aşabilir miyim? Eğer olursa ne tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durumu bende yaşadım 8gb ram i3 3240 işlemcim var MSI r9 380 4gb 256 bit ekran kartı aldım hiçbirşey değişmedi işlemci darboğazı yiyorum çok büyük fark yaratmaz söyleyeyim

Aynı durumu bende yaşadım 8 GB RAM i3 3240 işlemcim var MSI R9 380 4 GB 256 Bit ekran kartı aldım hiçbir şey değişmedi işlemci darboğazı yiyorum çok büyük fark yaratmaz söyleyeyim.

R9 380 arkadaşın da dediği gibi fazla işlemcin yetmiyor arkadaş 750 Ti + RAM'ı 8 yaparsa böyle birseyin olması zor. dengesiz bir sistem olmus seninki

Öncelikle selamlar.

6 7 yıl önce babam hazır Casper masaüstü PC almıştı. Özellikleri şu şekil:

AMD Radeon HD 8350.
4 GB RAM.
i3 3240CPU 3.4GHz.

Oyunlar o kadar çok kasıyor ki artık canıma tak etti. Ekran kartı değiştirsem bu sorunu aşabilir miyim? Eğer olursa ne tavsiye edersiniz?

Eğer işlemci değiştirmeyecekseniz RX 460 uygun olur diye düşünüyorum. Ama oyun oynamak istiyorsanız mutlaka yanına 4 veya 8 GB daha RAM ekleyin. 4 GB artık hiçbirşeye yetmiyor, Windows 10 64 Bit sadece chorome açıkken 2 GB'ta yakın RAM harcıyor siz hesaplayın.

Eğer işlemci değiştirmeyecekseniz RX 460 uygun olur diye düşünüyorum. Ama oyun oynamak istiyorsanız mutlaka yanına 4 veya 8 GB daha RAM ekleyin. 4 GB artık hiçbirşeye yetmiyor, Windows 10 64 Bit sadece chorome açıkken 2 GB'ta yakın RAM harcıyor siz hesaplayın.
Benim oynadığım oyunlar öyle fazla bir sistem istemiyor örneğin cities skyline ama bu oyunda bile kasıyor.

Geri
Yukarı