i3 330m laptopa i5 480m taktıktan sonra görüntü gelmiyor

powerleds1

Centipat
Arkadaslar merhaba bende LG R590-U aah1bt marka/model laptop var uzerinde i3 330M işlemci var ben elimdeki i5 480M işlemciyi taktım fakat ekrana görüntü gelmedi laptopunda üzerindeki ısıklar laptop acıldıktan sonra sabit yandı laptop çalıştı mı kitlendi mi o esnada anlayamadım, sonra eski işlemciyi takıp kullanmaya devam ettim, her neyse bu işlemci bu laptopa uygun değil mi kagıt uzerindeki veriler tamam daha önce deneyen var mı ya da bir yol gösterebilecek?

Bilgiler aşağıdaki gibidir baska paylaşmam gereken bir şey varsa söyleyin lütfen,
Ve BIOS'un içinden ayar vs ya da baska bir şey yapmam gerekiyorsa söylerseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Intel Core i3 330M
Çekirdek 2
İş parçası 4
İsim Intel Core i3 330M
Kod Adı Arrandale
Paketleme Socket 989 RPG'a
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Üretici Intel Corp.
Model Base Board Product Name (CPU)
Sürüm Base Board Version
Yonga Tedarikçisi Intel
Yonga Modeli Havendale/Clarkdale Host Bridge
Yonga Revizyonu 02
Güneyköprüsü Tedarikçi Intel
Güneyköprüsü Modeli HM55
Güneyköprüsü Revizyon 05
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BIOS
Marka INSYDE
Sürüm QL4L3C41
Tarih 14.01.2010

Son düzenleyen: Moderatör:
Taktığınız işlemci anakartınıza uygun mu? Bildiğim kadarı ile TDP değerine dikkat etmelisiniz. Ayrıca BIOS güncellemesi gerekebilir.

Arkadaslar merhaba bende LG R590-U aah1bt marka/model laptop var uzerinde i3 330M işlemci var ben elimdeki i5 480M işlemciyi taktım fakat ekrana görüntü gelmedi laptopunda üzerindeki ısıklar laptop acıldıktan sonra sabit yandı laptop çalıştı mı kitlendi mi o esnada anlayamadım, sonra eski işlemciyi takıp kullanmaya devam ettim, her neyse bu işlemci bu laptopa uygun değil mi kagıt uzerindeki veriler tamam daha önce deneyen var mı ya da bir yol gösterebilecek?

Bilgiler aşağıdaki gibidir baska paylaşmam gereken bir şey varsa söyleyin lütfen,
Ve BIOS'un içinden ayar vs ya da baska bir şey yapmam gerekiyorsa söylerseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Intel Core i3 330M
Çekirdek 2
İş parçası 4
İsim Intel Core i3 330M
Kod Adı Arrandale
Paketleme Socket 989 RPG'a
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Üretici Intel Corp.
Model Base Board Product Name (CPU)
Sürüm Base Board Version
Yonga Tedarikçisi Intel
Yonga Modeli Havendale/Clarkdale Host Bridge
Yonga Revizyonu 02
Güneyköprüsü Tedarikçi Intel
Güneyköprüsü Modeli HM55
Güneyköprüsü Revizyon 05
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BIOS
Marka INSYDE
Sürüm QL4L3C41
Tarih 14.01.2010
Hocam aldığınız işlemcinin onboard ekran kartında sorun olabilir. Daha önce başıma gelmişti.

Taktığınız işlemci anakartınıza uygun mu? Bildiğim kadarı ile TDP değerine dikkat etmelisiniz. Ayrıca BIOS güncellemesi gerekebilir.

TDP değerinde sıkıntı yok ikiside 35w tdp de , bios güncellemesi yapmadım, yapmalımıyım, lg sitesinden baktığımda yayınlanan bios numarasıyla benimki tutmuyor evet belkide daha güncel bir bios sürümü olabilir bu etki edermi acaba ? bios yüklesem kendi sitesinden bir risk olur mu laptop için kapanma açılmama gibi onuda bilmiyorum bios update pek hakim deilim,
evet anakarta uygun hm55 çhipset anakarta takılabilir yazıyor internet sitelerinde
Hocam aldığınız işlemcinin onboard ekran kartında sorun olabilir. Daha önce başıma gelmişti.
açıkçası daha önceki laptobuma aitti i5 480m fakat onda takılıyken bir sıkıntısı yoktu baya bir zamandırda kenardaydı , ama şuanki laptobun kendi ekran kartıda var gt335m yinede bu sorunu verirmi
ayrıca birde i5 480m i takınca laptobun ısıklar sabit yanmaya basladı power piş hdd wireless vs beni asıl düşündürende bu oldu , neden böyle yaptı yani
bios u güncelleyince oldu tesekkür ederim.
QL4L3I81 bu bios sürümüne yükselttim ilerde birine lazım olursa diye buraya bırakıyorum
windows deneyim puanıda 3.8 den 6.9 a yukseldi işlemci için
ısınma bosta 5 derece yuk altında 10 derece daha fazla arttı ayrıca onceye gore
bios guncelleyince oldu teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı