P6100 laptopa i5 480M işlemci taktıktan sonra görüntü gelmeme sorunu

blackdeadly

Kilopat
P6100 olan işlemcimi i5 480M ile değiştirdim ancak ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Kendi ekranında bekliyor, yani sanki hiç açılmamış gibi ekran, güç tuşuna bastıktan sonra sadece fan çalışıyor sesli şekilde. BIOS'um güncel kontrol ettim. Anakartım Phoenix HM55 Chipset. Fandan şüpheleniyorum, yetmiyor olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.
@Siyah Martı yardımcı olabilir misin?

Son düzenleme:
Baktım bir sıkıntı yok gibi pinlerde bugün geldi zaten kuryeden sahibinden.com'dan almıştım.Tek tepki fan veriyor sesli çalışıyor birde 20-30 sn sonra kapatıyorum açıp baktığımda fan bölgesi ve işlemci çok ısınmış oluyor.

O çipset ile o işlemcinin çalıştığı laptoplar var. BIOS'a engel konmuşsa, işlemcide sıkıntı varsa ya da BIOS güncel değilse çalışmayabilir.

Anormal bir ısınma var dediğin için gelen ürünün üzerindeki baskılar 480m olduğunu gösteriyor mu ve pinlerde eksik ya da başka bir sorun var mı diye kontrol tekrar kontrol et, mevcut durumda başka bir önerim olamaz çünkü.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı