i3 370M sistem için hafif Linux dağıtımı önerisi

Teşekkürler, şu an diske Arch yazdırmaya çalışıyorum eğer uzun sürerse onu denerim.
Tecrübeniz var değil mi GNU/Linux'te. İlk dağıtım olarak Arch kurmak biraz maceraperest bir davranış. Eğer biraz biliyorsanız kurabilirsiniz tabii, DE'ler yerine i3, DWM, BSPWM gibi pencere yöneticilerini de deneyebilirsiniz. 200-300MB RAM kullanacaklardır.

Tecrübeniz var değil mi GNU/Linux'te. İlk dağıtım olarak Arch kurmak biraz maceraperest bir davranış. Eğer biraz biliyorsanız kurabilirsiniz tabii, DE'ler yerine i3, DWM, BSPWM gibi pencere yöneticilerini de deneyebilirsiniz. 200-300 MB RAM kullanacaklardır.

Debian, Mint, Lubuntu ve EndeavourOS kullandım sadece. Öyle çok tecrübem yok.

Debian, Mint, Lubuntu ve EndeavourOS kullandım sadece. Öyle çok tecrübem yok.
Hmm, anladım. Anarchy ile de kurabilirsiniz aslında bayağı kolay. Ancak o betiği deneyin ilk. Sonuçta her şey deneyerek öğreniliyor. EndeavourOS de güzel dağıtım. Hatta Netinstall şartıyla birçok pencere yöneticisi veya masaüstü ortamı ile kullanılabiliyor.

Hmm, anladım. Anarchy ile de kurabilirsiniz aslında bayağı kolay. Ancak o betiği deneyin ilk. Sonuçta her şey deneyerek öğreniliyor. EndeavourOS de güzel dağıtım. Hatta Netinstall şartıyla birçok pencere yöneticisi veya masaüstü ortamı ile kullanılabiliyor.

Bazı Linux dağıtımlarıyla alakalı sorunlarım var. EndevaourOS hızlı olmasına rağmen mesela Chromium açıyorum ve kasıyor. Mint içinde aynı sorunu yaşadım.

Geri
Yukarı