i3 380M sisteme işletim sistemi önerisi

292941

Hectopat
Makaleler
6
Windows 7 kurmayı başardım ama desteği çekildiği için bir endişem var.
Windows 8.1'de 1-2 hafta sonra çok hantal oluyor. (İlk kurulduğunda 20 saniyede açılıyordu, 2 hafta sonra 40 oldu)
Windows 10'da zaten başlangıçta hantal.
Linux'da kullanamıyorum. Windows 7'de kalınır mı yoksa hangi işletim sistemine geçmeliyim?
Sistem: i3 380M 2.53 GHz.
3 GB 533 MHz DDR3 RAM.
Intel HD Graphics 64 MB VRAM.
320 GB WD Blue hard dısk (SSD alamam)
N5010 eski BIOS.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı özelliklere sahip bir bilgisayar kullanıyorum, sadece RAM'i 2+1'den 4+2 şeklinde 6'ya yükseltip SSD'ye geçmiştim.

Sadece SSD yükseltmesi ve 3GB RAM ile Windows 10 kullanabiliyordum.
Önerim Linux Mint.

Sanırım o RAM ve HDD Windows 10 geçersen hizmetler yüzünden sistem çok donar neredeyse kullanılamaz hale bile gelebilir. 32 Bit önermeyeceğim sistemin 3 GB RAM'ini 1 olarak görür diye. Bence 64X Windows 7 geç.

Aynı özelliklere sahip bir bilgisayar kullanıyorum, sadece RAM'i 2+1'den 4+2 şeklinde 6'ya yükseltip SSD'ye geçmiştim.

Sadece SSD yükseltmesi ve 3GB RAM ile Windows 10 kullanabiliyordum.
Önerim Linux Mint.
Linux Mint kullandım ama bir zaman sonra uygulama desteği az olmaya başladı ve bazen kodla uygulama yükleme pek hoşuma gitmemişti.

Sanırım o RAM ve HDD Windows 10 geçersen hizmetler yüzünden sistem çok donar neredeyse kullanılamaz hale bile gelebilir. 32 Bit önermeyeceğim sistemin 3 GB RAM'ini 1 olarak görür diye. Bence 64X Windows 7 geç.
Zaten sistemim Windows 7 64 bit.
Windows 10'dan uzak dur. Yükseltme yapsan bile eski sistemlere veya HDD kullanan sistemlere tavsiye etmem. Manjaro, Ubuntu, Linux Mint güzel seçeneklerdir.
Linux kullanamıyorum bir zaman sonra.

Zaten sistemim Windows 7 64 bit.

Linux kullanamıyorum bir zaman sonra.
Aslında düzenlenmiş Windows 10 sürümleri var. Gereksiz tüm hizmetleri kapatıyorlar. İsimlerini hatırlamıyorum ayrıca kötü bir şey olmayacağının garantisini de vermiyorum ama kullananlar memnundu sanırım.
ReviOS ismi.

Linux Mint kullandım ama bir zaman sonra uygulama desteği az olmaya başladı ve bazen kodla uygulama yükleme pek hoşuma gitmemişti.
Hangi uygulamayı bulamadın ki? Ayrıca komutla uygulama yükklemek zorunda değilsin, sen zor yolu seçmişsin, işletim sisteminin suçu yok.

Desteği falan umursama. Senin sistem hiçbir şekilde Windows 10 kaldıramaz 4 GB RAM HDD kullanan laptopta dahi ben Windows 10 zülm çekdim güvenilir mi bilmem ama Windows 10 superlite kullanabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Yeni konular

Geri
Yukarı