İ3 4005U ve GT 840M sistemde sürekli mavi ekran hataları

ahmetgarcia

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
4
SSD veya HDD modeli
120 GB SSD
Ekran kartı
2 GB Nvidia 840M
İşlemci
i3 4005U
Bilgisayara 2 ay evvel SSD taktırdım. Sonrasında sürekli mavi ekran almaya başladım. Hatta 2 defa da Windows açılmadı sürekli otomatik onarıma attı vs. format attırdım. Dün 2.formattan sonra yine devam ediyor mavi ekranlar.

Taktırdığım bilgisyarcı biraz garip ters bir adam. Söyledim sorun yok zorluyorsundur dedi, kavga edecektik ona götüremiyorum da şimdi.

Başka bilgisayarcı baktı sorunun neden kaynaklandıgını bulamadım dedi tekrar format attı.

HD Tune testinde SSD ve HDD sağlam çıkıyor. Sürücülerim güncel. Özellikle zorlanınca mavi ekran alıyorum.

SSD bozuk mudur neden yapar bunu? RAM'lerden mi kaynaklanır yoksa?

Store exception.
Process died.

Diye değişiyor sürekli hatalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun SSD kaynaklı bir sorundur.
Sizin de zâten yeni SSD'den sonra bu sorunu yaşamaya başlamanızdan da anlaşılıyor.

Adata marka SSDler de falan sıkça görülüyor bildiğim kadarıyla.

Garantisi varsa garantiye gönderin, yoksa aldığınız bilgisayarcıya iade edin.

Yok iade almam disk sağlam diyorsa "öyleyse tamir et, diski ellemeden çözersen tamir fiyatını vereyim" diyebilirsin.

SSD'de basit halk diliyle "temassızlık" diyebileceğimiz donanımsal sorun kaynaklı.

Tabii olayın temassızlıkla alâkası yok da, donanım ve yazılım arası veya SSD'nin devresindeki bir sorun kaynaklı olduğundan sürekli bir bozukluk olarak çıkmıyor karşınıza ve bu nedenle HD Tune gibi testlerde sağlam çıkıyor. Eğer HD Tune yaparken SSD'de bir sorun yaşansa bunu yine HD Tune'da göremezsiniz çünkü test esnasında anında yine mavi ekran yersiniz.

Geri
Yukarı