i3-4010U laptopa RAM ve SSD takviyesinin performansa etkisi

Barisbozkurt

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarımın 1 adet RAM yuvası bulunuyor 4 veya 8 GB RAM takacağım. Yani toplam olarak 8-12 GB seviyesine çıkmış olacak RAM. Ek olarak da SSD takacağım. Fakat bilgisayarım biraz eski Intel i3-4010U bulunuyor sistemde. Aklıma takılan nokta ise yeni parçaları taktıktan sonra iyi bir etki alıp alamayacağım. Çünkü işlemci eski bir işlemci. Alacağım parçalar boşa masraf mı olur, yoksa çok iyi performans artışı sağlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD yükseltmesi windowsun açılış hızına ve dosya aktarım hızına baya etki eder. RAM yükseltmesi de oyunlarda işe yarar.

SSD sistemin daha hızlı çalışmasını, açılıp kapanmasını sağlar. Daha birçok yere giden şey var ben sadece genel geçer şeylerden bahsettim. 2020 yılında artık SSD şart oldu diyebilirim. Şu an kaç GB RAM'in var bilmiyorum galiba 4 GB. Ve eğer şu an yazdığın sistemden giriyorsan siteye Windows 10 kullandığın gözüküyor. SSD ve RAM takviyesi ile Windows 10 çok daha rahat ve hızlı çalışıyor. Kısacası çok faydalı olur. Ama bu yazdıklarım oyunda FPS'ini etkilemez sadece buna ümit edip alırsan pişman olursun :D. RAM'den kaynaklı FPS drop yiyorsan buna çözüm olur.

Yeni bir bilgisayar alacak bütçeniz yoksa oyunlara pek de bir katkısı olmayacak bu yaptığınız işlemlerin sadece SSD alarak sistemi rahatlatıp kendinizde beklemek yerine hızının tadını cıkarabilirsiniz.

Geri
Yukarı