İ3 4130 İşlemci fanı çok ses yapıyor.

FireStorm

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi işlemci fanım biraz ses yapıyor. Neden yaptığını anlamadım. Kasada 1 egzos fanı olmak üzere 3 tane 12 cm fan var. İşlemci fan'ım stok. Hiç sesi çıkmıyordu ve boştayken 20-30 arası sıcaklıklardaydı. Şimdi boşta bile 43-44 arası duruyor. Hele ki oyun açınca sormayın. Sanki uçak simulasyonu oynuyorum... Ne yapmalıyım ? Şuanda işlemci fan'ı alamam. Bunun dışında bir çözüm söyleyin arkadaşlar.

masaüstü.jpg

Macunu tazeleyin. Fanların hepsini güzelce temizleyin ve kasada bir hava sirkülasyonu sağlayın. 1 adet daha fan alarak içerideki sıcak havayı dışarı daha sağlıklı atabilirsin.

Macunu tazeleyin. Fanların hepsini güzelce temizleyin ve kasada bir hava sirkülasyonu sağlayın. 1 adet daha fan alarak içerideki sıcak havayı dışarı daha sağlıklı atabilirsin.

Bilgisayarımı komple temizleyeli 24 saat oldu :D. Ama bugün kabloları düzenleyeceğim. O zaman işlemci fanına bir bakarım. Cevabınız için saolun.

Termal macunu yenile ve en kısa sürede iyi bir soğutucu al.

Bu ay alamam. Cebimde param yok :D. İşte biriktiriyorum. İşlemcim İ7 seviyesinde olmadığı için Blizzard T2 mini alacağım. Siz ne önerirsiniz. Bütçe 50'yi aşkın olmasın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı