İşlemci fanı çok ses yapıyor

Stok fan kullanıyorum.

Stok fanlar kule tipi fanlara göre yüksek ses çıkartırlar. Bu kadar ses çıkartmasına rağmen yine kule tipi fanlara göre daha kötü soğutma performansları vardır. Kule tipi fan almak sorunu çözecektir. Aynı işlemciyi ben de kullanıyorum stok fanda aşırı ses çıkartıyordu SE214XT'ye geçtim kurtuldum sesten.

Stok fanlar kule tipi fanlara göre yüksek ses çıkartırlar. Bu kadar ses çıkartmasına rağmen yine kule tipi fanlara göre daha kötü soğutma performansları vardır. Kule tipi fan almak sorunu çözecektir. Aynı işlemciyi ben de kullanıyorum stok fanda aşırı ses çıkartıyordu SE214XT'ye geçtim kurtuldum sesten.

Hocam bu fan yüzünden Snowman T6 kule tipi aldım anakartıma ve kasama doğru düzgün oturmadı ve bayağı büyük geldi şu an ne yapacağım konusunda şaşkınım.

Termal macunu yeni değiştridim fakat sıcaklık değerleri normal olmasına rağmen işlemci fanı çok ses yapıyor. Oyun özellikle oyun oynarken bayağı bir sesi var. Bu sorunu yazılımsal olarak çözebilir miyim? BIOS'tan fan RPM'lerini kontrol ettim hız limiti normal deydi dediğim gibi yazılımsal olarak bu sesten kurtulmanın bir yolu yok mu fan yüzünden bilgisayarı açasım gelmiyor.

Hocam stok fan kullanıyorsanız olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı