i3-4130 ve HD7850 sisteme değiştirilecek parça önerisi

QuantumF

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
İşlemci: i3-4130 ekran kartı: HD7850 anakart: H81M-K RAM: 8 GB 1600 MHz sistemim bu evet biraz eski kalıyor şu anki teknolojiye göre. Benim sorunum şu işlemci kullanan oyunlarda (Valorant. CS:GO) gibi hiç kasma olmuyor fakat ETS 2 gibi ekran kartı kullanan oyunlarda fazlasıyla kasmalar oluyor bu sorunu nasıl halledebilirim hangi parçanın değişmesi lazım değişecek parça için F/P ürün önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunda 30-40 FPS yada daha düşük değerler alıyorsan ekran kartındandır. Eğer küçük takılmalar yaşıyorsan RAM'den kaynaklı olabilir. 8GB RAM daha takıp çift kanal çalıştırırsan takılmalar kalkabilir. Bu şekilde yaparsan performansta artar.

İşlemci: i3-4130 ekran kartı: HD7850 anakart: H81M-K RAM: 8 GB 1600 MHz sistemim bu evet biraz eski kalıyor şu anki teknolojiye göre. Benim sorunum şu işlemci kullanan oyunlarda (Valorant. CS:GO) gibi hiç kasma olmuyor fakat ETS 2 gibi ekran kartı kullanan oyunlarda fazlasıyla kasmalar oluyor bu sorunu nasıl halledebilirim hangi parçanın değişmesi lazım değişecek parça için F/P ürün önerir misiniz?
Öncelikle AfterBurner ile değerleri kontrol et, ekran kartın tam besleniyor mu? Kullanımlar düzgün mü? Buna göre yorum yapmamız daha doğru olur bence.
Ama büyük ihtimalle ekran kartı artık yetemiyor.

Öncelikle Afterburner ile değerleri kontrol et, ekran kartın tam besleniyor mu? Kullanımlar düzgün mü? Buna göre yorum yapmamız daha doğru olur bence.
Ama büyük ihtimalle ekran kartı artık yetemiyor.

Sorunun işlemcide olduğunu düşünüyorum sizce hangisi hangisine göre daha kötü veya daha iyi?
Oyunda 30-40 FPS ya da daha düşük değerler alıyorsan ekran kartındandır. Eğer küçük takılmalar yaşıyorsan RAM'den kaynaklı olabilir. 8 GB RAM daha takıp çift kanal çalıştırırsan takılmalar kalkabilir. Bu şekilde yaparsan performansta artar.

ETS 2 15 FPS düşüyor.

Sorunun işlemcide olduğunu düşünüyorum sizce hangisi hangisine göre daha kötü veya daha iyi?

ETS 2 15 FPS düşüyor.
Keşke kullanım değerlerini atsanız da ona göre yorum yapsak, fikrimce ekran kartın zayıf. Uzun süre GT 1030, A8 7600 ikilisi kullandım, işlemci zayıf olsa da ekran kartı kadar etkilemedi. Giriş orta seviyesi uygun fiyatlı bir ekran kartıyla sorunun çözülebilir. Ekran kartının performansı çok kötü değilmiş, işlemci zayıf kalıyor sanırım.

Keşke kullanım değerlerini atsanız da ona göre yorum yapsak, fikrimce ekran kartın zayıf. Uzun süre GT 1030, A8 7600 ikilisi kullandım, işlemci zayıf olsa da ekran kartı kadar etkilemedi. Giriş orta seviyesi uygun fiyatlı bir ekran kartıyla sorunun çözülebilir. Ekran kartının performansı çok kötü değilmiş, işlemci zayıf kalıyor sanırım.

Kullanım değerlerini hangi oyunda atayım? İşlemci öneriniz ne olur?
AMD A8 7650k ve HD6790 ile ETS 2'yi düşük ayarlarda kasmadan oynayabiliyordum sende nasıl kasıyor?

Darboğazdan kaynaklı işlemci ekran kartını besleyemiyormuş :(

Sorun yaşadığınız oyunlar için söylemiştim ama zaten tespit etmişsiniz sanırım, işlemci önerisi yapabilirim, ancak ne kadar paranız var? Ve ilerde yükseltme yapacak mısınız?

Bilmiyorum ben buraya geldim sordum alınır mı diye alınır dediler, darboğaz olmaz dediler, daha Recep Baltaş harici kimsenin yorumuna inanmayacağım, HD 6790'da A8 7650K'da rezalet.

Yeni konular

Geri
Yukarı