i3 4130 ve RX 580 performansı

Onurzengn060

Hectopat
Daha fazla  
Geçenlerde konu açmıştım i3 4130 sisteme RX 580 ekran kartı alacağım darboğaz olacaktır ama beni idare eder mi şeklinde. Dün kart elime ulaştı ve test ettiğimde çok şaşırdım. Görüntü ayarları çok düşüğe aldım ve tabi GPU kullanımı delirdi biraz. %30 %50 değerlerine inip çıkıyor ve %99'da asla kalmıyor. İşlemci kullanımı iste %85 %90 değerlerinde. Fakat beni şaşırtan ne takılıyor oluyor ne de FPS değerim çok düşüyor. VSYNC açtığımda bilerek en düşük ayarlara aldım ve FPS 60'da sabit şekilde kaldı. Bu güzel bir durum olsa da sebebini merak ediyorum. Sebebi nedir arkadaşlar? Şimdilik test ettiğim oyun PUBG.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde konu açmıştım i3 4130 sisteme RX 580 ekran kartı alacağım darboğaz olacaktır ama beni idare eder mi şeklinde. Dün kart elime ulaştı ve test ettiğimde çok şaşırdım. Görüntü ayarları çok düşüğe aldım ve tabi GPU kullanımı delirdi biraz. %30 %50 değerlerine inip çıkıyor ve %99'da asla kalmıyor. İşlemci kullanımı iste %85 %90 değerlerinde. Fakat beni şaşırtan ne takılıyor oluyor ne de FPS değerim çok düşüyor. VSYNC açtığımda bilerek en düşük ayarlara aldım ve FPS 60'da sabit şekilde kaldı. Bu güzel bir durum olsa da sebebini merak ediyorum. Sebebi nedir arkadaşlar? Şimdilik test ettiğim oyun PUBG.
Bende i5-3470 ile RX570 kullaniyorum. Bende de hic takilma donma yok. Islemci kullanimi ara ara %100 e ulasmasina ragmen hemde. Takilma donma genelde farkli seylerden kaynaklanabiliyor. Darbogaz olunca sadece FPS kisitlaniyor ve ekran kartindan aldigimiz verim düşüyor. O yüzden almayin denir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı