İ3 4130 Vs Fx 6300 ?

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    31
İ3 4130 güç tüketimi az, yeni nesil teknoloji.
FX6300 4. nesil İ7'den daha fazla güç tüketiyor, eski teknoloji.

Bu eski yeni teknolojiye üretici web sayfasından ulaşabilirsin.

FX6300 çok işlemci gerektiren durumlarda öne geçiyor, performans olarak başa baş işlemciler ve fiyatları da aynı.

Ama FX 6300'de overclock imkanı var, İ3'te yok değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İ3 4130 FX 6300'den daha yüksek sonuç veriyor 1 , 2. olarak Az güç tüketimi ve az ısı, 3. Olarak İntel AMD Gibi Ghz şişirip satmıyor zaten işlemciden anlayan adam İntel alır daha yüksek transistör sayısı vb. AMD Alınca cipset sorunu da var dar boğaz eder. Ha FX 8320 mi 4440 mı deseydin tabi ki AMD Derdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman düşük bütçeler için i3 4130 güzel tercih öylemi peki anakart olarak ne olmalı h87 mi b85 mi?

H87 İyidir. Ha isteyen AMD FX 6300 Alsın ben İntel fanboyuyum açıkça dile getireyim yani İntel fanboyu olma sebebim sorunsuz işlemciler (bugüne kadar 25'ten fazla bilgisayarım oldu 5-6 tanesi AMD idi sürekli bir fan zırıltısı sürekli bir ısınma sürekli bir kapanma vardı ki ben hiç bakımları ihmal etmem) ben AMD Kullanmayı sevmediğim için İNTEL'e yöneldim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı