i3 4150 vs fx 6300

Aykut Yılmaz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar alacağım sistemde i5 4440 var ama i3 4150 yeterli olursa o işlemciyi koyup kar etmek istiyorum.Ama i3 4150 ve fx 6300 ın forumda aynı performansta olduğunu yazdıklarını gördüm ama yeni çıkan oyunlarda 4 çekirdek istemesi i3 4150 de 2 sanal 2 gerçek çekirdek olması yeterli oluyormu merak ettim?
Not : O.c yapılmayacak buna göre değerlendirme yapınız.
Ve Türkçe kurallarında yanlışlık yaptıysam şimdiden özür dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle "Türkçe" yazarken dikkatli ol. Türkçe'nin T'si büyük olur. Her yanlışı yap ama bunu asla!

Konuya dönersek, iki işlemcide hemen hemen aynı performansı veriyor. i3 4150 daha az güç tüketiyor.

@Silinen üye aynı performansı veriyor fakat merak ettiğim konu şu oyunlarda 4 çekirdek istiyor ya i3 almaktan yanayım fakat 2 sanal 2 gerçek çekirdek olduğundan o oyunları açarmı veya çalıştırırmı iyi performans gösterirmi ?

@Silinen üye aynı performansı veriyor fakat merak ettiğim konu şu oyunlarda 4 çekirdek istiyor ya i3 almaktan yanayım fakat 2 sanal 2 gerçek çekirdek olduğundan o oyunları açarmı veya çalıştırırmı iyi performans gösterirmi ?
Bence çekirdek işine hiç girme. i3 4150 ile tüm oyunları oynarsın.

Fx serisi son bulacak gibi. i3 de bulunan soket (1150) çok iyi intel işlemcilerde bulunuyor. İleride sadece işlemciyi değiştiririm dersen i3 4150 al.

Yani oyunlarda kaç çekirdek olduğu farketmiyormu ?Zaten ileriye yönelik olarak i3 istemiştim bu cevabı aldığım iyi oldu teşekkürler.

İleriye dönük olması derken sanırım çoğu kişi Fx 6300 2012 de çıkmıştı i3 4150 yeni bir işlemci olduğu için 3-4 yıl sonra amd daha eski olacağını düşündükleri için öyle söylüyorlar.

İleriye dönük olması derken sanırım çoğu kişi Fx 6300 2012 de çıkmıştı i3 4150 yeni bir işlemci olduğu için 3-4 yıl sonra amd daha eski olacağını düşündükleri için öyle söylüyorlar.
Hayır tabikide. İntel'in yeni çıkaracağı Broadwell işlemciler 1150 soket olacak ve daha iyi işlemcilere upgrade yapmak kolaylaşacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı