i3 4160, RX 570'e darboğaz yapar mı?

rmznmemis1

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı işlemciye çok fazla darboğaz yapar mı? Oyunları düşük ayarda vs. oynasam öyle abartacak şekilde darboğaz yaşar mıyım veya işlemciyi satıp ne almalıyım? İşlemci için bütçe 400 TL olur en fazla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizdeki işlemciyi de satıp i5 alabilirsiniz.

elimdekini satsam 200 falan ekleyip i5 alabiliyorum doğru ama 2.el güvenemiyorum bide işlemci ile ekran kartını 1-2 ay süre kullansam sorun olur mu ? ekran kartına zarar verir mi?

Zaten genel olarak cs go vs oynuyorum peki nitro 4 gb olanı mı yoksa 8 gb pulse modeli mi tercih edilmeli ? daha sonra satmayı düşünüyorum hangisini daha yüksek fiyattan satabilirim ?

İ3 4160, RX 570'e darboğaz yapacaktır. Fakat darboğazın ekran kartına herhangi bir şekilde zarar verme olasılığı yoktur, yani sadece olması gerektiğinden daha düşük performansta kullanırsınız. İşlemcinizi 4. nesil bir İ5 ile değiştirmenizi öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı