i3 4160 sistem anakart arızası olabilir mi?

SaintMaestro

Decapat
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Bundan 1 ay önce oyun oynarken bilgisayar birden takıldı ve kapandı tekrar açtığımda 5-10 saniye kullandıktan sonra yine donup kapandı. BIOS ekranından sonra mavi ekran veriyordu format atmak için USB taktığımda da o ekrana geçmeden yine mavi ekran veriyordu. Ben de tanıdığım bir bilgisayarcıya götürüp sorunu anlattım. Anakarttan olabilir servise bir ver baksınlar dedi. Garantisi devam ediyordu verdim servisten geldikten sonra anakartta bir problem olmadığını sadece BIOS güncellendiğini söyledi. Tekrar bilgisayarcıya götürdüğümde monte işlemini yaptı tekrar açtı yine BIOS ekranından sonraki ekran gelmeyip donuyordu. 1-2 kere denedik ondan sonra bu sefer ekrana görüntü vermemeye başladı. Ekran kartına da kabloyu bağladığımızda vermiyor. VGA anakarta da bağladığımızda görüntü vermiyor kasayla birlikte servise vermemi söyledi.
Şimdi şöyle bir sıkıntım var sınavlarım başladığı için bilgisayara ihtiyacım var sorunun ne olduğunu bilmiyorum. Hangi donanımın arızalı olduğunu anlayamadık. Garanti süresi devam ediyor anakartın ama servise kasayla birlikte verdiğim zaman 15 günden önce gelmeyecek ve ben sınavlara giremeyeceğim. Demem o ki bu forumda bilgili arkadaşlar mevcut acaba sorun hangi parçada onu bilebilir miyiz diye sormak istedim.

Anakart: ASUS H81M-K.
İşlemci: Intel i3-4160 3.6GHz.
RAM: Samsung 4 GB 1600MHz.
PSU: Everest 750W Bronze.
Harddisk: Toshiba 500GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı