PC'nin arızası ne olabilir?

ColdPerson

Decapat
Herkese iyi forumlar.
Şöyle bir problemim var, PC'de ekrana görüntü gelmiyor. Güç tuşuna dokundugumda ekran kartı RAM'lar (herhangi bir uyarı sinyali vermiyor) işlemci fanı gibi her şey aktif olarak çalışmaya başlıyor.
Lakin kontrollerin tamamlandığını bildiren dıt sinyali gelmiyor ve ekranda no signal uyarısı beliriyor.
Ekran kartını söküp onboard çalıştırdım aynı problem devam etti. RAM'lerin birini söküp diğerleri ile denedim amabher kombinasyon da sorun aynı.
Bir kere PSU değiştirdim ilk seferinde açıldı ama 1 2 saat açık kaldıktan sonra ekran dalgalandı.
PC'yi kapattım ve tekrar açtığımda yine no signal uyarısı aldım. Sizce problem nedir ve ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi forumlar.
Şöyle bir problemim var, PC'de ekrana görüntü gelmiyor. Güç tuşuna dokundugumda ekran kartı RAM'lar (herhangi bir uyarı sinyali vermiyor) işlemci fanı gibi her şey aktif olarak çalışmaya başlıyor.
Lakin kontrollerin tamamlandığını bildiren dıt sinyali gelmiyor ve ekranda no signal uyarısı beliriyor.
Ekran kartını söküp onboard çalıştırdım aynı problem devam etti. RAM'lerin birini söküp diğerleri ile denedim amabher kombinasyon da sorun aynı.
Bir kere PSU değiştirdim ilk seferinde açıldı ama 1 2 saat açık kaldıktan sonra ekran dalgalandı.
PC'yi kapattım ve tekrar açtığımda yine no signal uyarısı aldım. Sizce problem nedir ve ne yapabilirim?

Aynı sorun geçen sene benim bilgisayarımda da olmuştu Foxconn G41 çipsetli eski bir anakartım vardı. Anakartın üzerinde statik elektrik birikebiliyor onu nasıl boşalttığımı hatırlayamıyorum ve RAM'larin slota gelen sarı parlak kısmını silgiyle silmiştim sen de deneyebilirsin...

Aynı sorun geçen sene benim bilgisayarımda da olmuştu Foxconn G41 çipsetli eski bir anakartım vardı. Anakartın üzerinde statik elektrik birikebiliyor onu nasıl boşalttığımı hatırlayamıyorum ve RAM'larin slota gelen sarı parlak kısmını silgiyle silmiştim sen de deneyebilirsin...

Elektriği boşalttım yazmayı unuttum onu bir çözüm olmadı.

@PcToplayıcı dostum her anakartta buzzer yok. Ötmemesi normal.

Daha önceden otuyordu.

@PcToplayıcı dostum her anakartta buzzer yok. Ötmemesi normal.

Daha önceden otuyordu.

Anakart veya güç kaynagında sorun. 600W yerine 250W takdıgın güç kaynagı sana verimlilik olarak 180W anca gelir gelmez. Bu da tüm bileşenler için uzun süreli çalışma sorunu, açıldı demişsin. Ankartını alkol ile temizle arkalı önlü RAM slotlatlatınıda temizle RAM'leri de alkol ile temizle biraz bekle sonra dene bakalım inşallah çalışır. Elinde avometre varsa şiş gördüğün konudansatörleri ölç kolay gelsin.

Sorun islemci çok yaşadim o hatayi bilgisayar tamirinde.
%90 islemci arizasi.
%10 anakart olabilir.

Bunlar saglam olsa her turlu bip sesin gelecektir.
Gecmis olsun kolay gelsin.

*Siteyede senin sorunun cozulsun diye uye oldum.

%90 islemci arizasi.
%10 anakart olabilir.

Et.

%90 islemci arizasi.
%10 anakart olabilir.

Öncelikle çok teşekkür ederim yardimci olmaya çalıştığınız için peki arızanın anakart mi işlemci mi oldugunu nasıl anlayabilirim bilginiz var mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı